Carwin vs Shane – historia wojny na słowa

02 Lipiec 2010
0
Carwin vs Shane – historia wojny na słowa

Mówią, że słowa to potężna broń. Nam jednak wydaje się, że w najbliższy weekend pięści zabolą niż słowa. Poniżej, w telegraficznym skrócie, krok po kroku przestudiujemy najważniejsze wypowiedzi obu panów, które były zalążkiem eksplozji, jaką ujrzymy w nocy z soboty na niedzielę. Bardzo interesujący materiał w środku posta. Enjoy!

1) Wywiad sprzed ponad roku, przed UFC 96

Brock Lesnar o sile ciosu:

„Shane Carwin i ja spotkaliśmy się na dzień przed UFC 96. Jest świetnym gościem – przy okazji sprawdzono siłę naszych uderzeń. Powiedziano nam, aby uderzyć prawym w worek. Osiągnąłem wynik 1350 funtów na cal kwadratowy. On osiągnął wynik nieco ponad 1200, co pokazało że uderzam mocniej.”

Shane Carwin odpowiada:

„Ten gość to cholerny oszust. Nigdy nie spotkaliśmy się na UFC 96, przygotowywałem się wówczas na pojedynek z Gonzagą zamiast widywać się z Brockiem. Nie rozumiem dlaczego Brock twierdzi, że sprawdzał się ze mną. Przecież on ma już pas, czy nie powinien się zachowywać w odpowiedni sposób?”


2) Wywiad z bloga Carwina, po historycznej walce Lesnar vs Mir na UFC 100

Shane Carwin:

„Obrażanie fanów, którzy właśnie napełnili twoje kieszenie milionami dolarów jest lamerskie. Może i jest mistrzem ale jeszcze długa droga przed nim, zanim zarobi na mistrzowski szacunek. Fani są powodem dla którego to robimy, Brock. W tym sporcie nie chodzi o tłusty czek z wypłatą czy dramatyzm. Chodzi ciężką pracę i poświęcenie, aby otrzymać szansę na dokonanie tego co zrobiłeś zeszłej nocy. Nie liczy się to ile zarabiasz, jeżeli nie masz szacunku i miłości najwspanialszych na świecie fanów. Nie ma gotowego skryptu, ustalonej wysokości zarobków. Nie ważne czy wygrasz czy przegrasz, ważne jak wygrasz lub przegrasz.
Każdy autograf który daję, każdy uścisk dłoni, traktuję jako szansę za którą jestem wdzięczny że mogę uczestniczyć w ich świecie. To najwspanialszy sport na świecie i większość atletów tutaj zasługuje na miłość i szacunek który otrzymują a niektórym po prostu nie jest to dane.
Od opuszczenia miejsca spotkania aż do lotniska, spotykałem fanów MMA, którzy prosili żebym pokonał dla nich Brocka Lesnara.”

3) wywiad z Brockiem na krótko po zunifikowaniu pasów wagi ciężkiej

Lesnar:

„Carwin to twardy gość. Jest niepokonany, ale niektórzy z jego przeciwników których pokonał, nie są warci posiadania ich na swoim rekordzie. Nie walczył praktycznie z nikim znanym. Zmierzył się z Gonzagą, więc tak naprawdę jego rekord to 1-0. jest twardym zawodnikiem i zapaśnikiem. Ale jest mistrzem drugiej dywizji.”
„Nie wiem jaki ma obecnie rekord, 11-0 lub 10-0, ale wciąż czeka go przegrana z Brockiem Lesnarem.”

4) Shane na nieco ponad miesiąc przed UFC 106

„Czuję, że spłaciłem swój dług i tak samo zrobi wielu zawodników, którzy oczekują na szansę walki o tytuł. Brock sprzedaje bilety na gale, ja natomiast walczę z tym z kim mówią mi że mam walczyć i na którego przygotowuję się z moimi trenerami. Różnimy się od siebie z Brockiem, różnie traktujemy ludzi. Dla mnie ten sport to przede wszystkim szacunek i honor a nie czek z wypłatą.”

5) na kilka dni przed UFC 106, kiedy podano do wiadomości, że Brock zaraził się wirusem H1N1

„Walka o pas UFC to moja ścieżka którą muszę przebyć i szczerze mówiąc wiadomość o chorobie Brocka to tylko więcej czasu dla mnie, żeby być w lepszej formie. To błogosławieństwo, jeżeli mam być szczery. Ja nigdy nie wycofałbym się z walki. Prędzej wjechałbym na wózku inwalidzkim do klatki, jeżeli miałbym taki wybór. Wiem, że to jest moje przeznaczenie i nie potrzebuję być doskonałym we wszystkim. Chcę jedynie móc pokazać światu to co mogę zrobić i kim jestem.”

Niedługo po wywiadzie, Carwin umieścił w internecie foto, na którym widać jego pokój hotelowy, pas i piwo Budlight – jednego z czołowych sponsorów UFC, którego Brock oczernił przy okazji UFC 100. Stwierdził później, że widoczne na zdjęciu piwo budlight to czysty przypadek.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o