James Toney: 'Po walce Couture nie będzie już w Hali Sław, lecz w Hali Wstydu.’

29 lipiec 2010
4
James Toney: 'Po walce Couture nie będzie już w Hali Sław, lecz w Hali Wstydu.’

Jeżeli istniałaby lista dziesięciu najlepszych zawodników w „Trash Talking” to James Toney byłby jednym z faworytów. Co więcej, Toney przekonany o swojej wielkości prawie mnie przekonał… prawie.
Wczoraj na MMAfighting.com miał miejsce czat na żywo, gdzie fani mogli zadać Toney’owi masę pytań. Poniżej zapis krok po kroku rozmowy z bokserem, który wkrótce zadebiutuje w UFC.

Jeżeli wygrasz, czy to dowiedzie że boks jest lepszy niż MMA?
Bez wątpienia. Już teraz wiadomo, że boks jest lepszy niż MMA, ale udowodnię to i fakt, że James Toney jest najlepszym fighterem, bez względu na to czy chodzi o boks lub MMA.

Co zrobi James, jeżeli Couture sklinczuje i sprowadzi walkę do parteru?
Boże pobłogosław jeżeli spróbuje to zrobić. Jestem gotowy na wszystko co spróbuje zrobić. Nic czego by nie spróbował, nie będzie na mnie wystarczające. Już to przerabiałem z wieloma gośćmi, twardszymi niż Couture. Jestem gotowy.

Jak wszyscy wiemy, boks w MMA jest zupełnie inny niż profesjonalny boks. Wszelkiego typu zwody, uniki, zasłanianie się barkami mogą nie zadziałać jeżeli przeciwnik sprowadzi cię do parteru. Jak twoje doświadczenie przygotowało cię na próby obalenia i kopnięcia na nogi?
Mój styl jest idealny do tej walki. Jestem przygotowany na jego lowkicki, jestem przygotowany na jego próby wejścia w nogi, jestem przygotowany na cokolwiek z tego co spróbuje zrobić.

Czy sparowałeś już 4-uncjowymi rękawicami? Jeżeli tak, jakie masz przemyślenia w odniesieniu do siły uderzenia jaką zapewniają i braku obrony której w ogóle nie zapewniają?
Nie sparuję w tych rękawicach, ponieważ jeżeli już to robiłem, moi przeciwnicy zwykle ucierpieli. Myślałeś, że co się stanie kiedy uderzę kogoś w tych cztero-uncjowych rękawicach? Byli znokautowani.

Czy myślisz, że fani MMA nie doceniają twoich wielu lat doświadczeń w sportach walki?
Czuję, że nikt mnie nie docenia. W MMA jest tak wiele rodzajów walki i ludzie myślą, że nie jestem na to gotowy. Ale ja naprawdę nie mogę się doczekać aby pokazać to co mogę zrobić 28-go sierpnia i żeby udowodnić wszystkim, że jestem najlepszy na świecie.

Co jeżeli Randy sprowadzi Cię do parteru?
Jeżeli Randy mnie sprowadzi, wtedy będzie musiał zacząć się martwić. Na pewno nie jestem tym który powinien się o to martwić. Gwarantuję wam, to Randy się tym martwi. Nie jest tak, że nie mogę spać przez Couture’a ale gwarantuję, że kiedy Randy kładzie się spać, to myśli o mnie. Wydaje mi się, że ludzie zapominają o tym, że walka zaczyna się od stójki.

James, czy zdajesz sobie sprawę, że Dana White chce ciebie upokorzyć, zestawiając cię w pojedynku ze światowej klasy zapaśnikiem?
Lepiej zdaj sobie sprawę z faktu, że Dana White właśnie podpisał kontrakt z jednym z najlepszych bokserów na świecie, dosłownie. Jeżeli to jest sposób w jaki o tym myśli, to on właśnie zostanie upokorzony w UFC.

James, ile masz zakontraktowanych walk w UFC?
Trzy lub pięć. Po tym jak znokautuję Randy’ego Couture’a planuję ponownie wrócić do oktagonu w październiku i mam zamiar walczyć z Brock’iem Lesnar’em w nowy rok.
Moim głównym celem jest pozostać aktywnym i pokazać, że jestem mistrzem w MMA jak i w boksie. Jestem mistrzem świata wagi ciężkiej. Jestem bokserskim mistrzem IBA, dlaczego więc nie mógłbym być mistrzem wagi ciężkiej UFC? Moim największym problemem w boksie jest to, że każdy boi się ze mną walczyć, dlatego teraz przychodzę walczyć w UFC. Szanuję Randy’ego za fakt, że nie boi się ze mną zmierzyć, ale przyjdźcie 28-go sierpnia zobaczyć jak go nokautuję.

Który zawodnik MMA wg ciebie, odniósłby sukces przechodząc z MMA do boksu?
Żaden z nich nie dałby rady. Zawodnicy MMA nie lubią otrzymywać uderzeń. Nie potrafią iść na wymiany. Zawodnicy MMA chcą tylko poddać przeciwnika lub kopać ich jak małe dziewczynki. Myślę, że może Wanderlei Silva mógłby być dobrym bokserem, Anderson Silva również miałby szansę. Geroges St. Pierre również. Ale na poważnie – czy jesteś w stanie wymienić chociaż jednego zawodnika MMA, który potrafi boksować tak dobrze jak ja?

Jak wysoko oceniasz umiejętności bokserskie Randy’ego?
Jest całkiem dobry jak na dziewczynę. Ma jaja żeby ze mną walczyć, ale nie ma takiego zawodnika MMA który miałby jaja pójść ze mną na wymianę uderzeń. Jeżeli tak, to popełniłby samobójstwo.
Jeżeli Randy spróbuje mnie chwycić, uderzę go tak mocno, że odczują to jego pradziadkowie. Wciąż przypominam wszystkim, że walka zaczyna się od stójki. Żeby wejść w nogi, musi się zbliżyć a kiedy już to zrobi, stanie mu się krzywda. Jestem w biznesie „krzywdzenia ludzi” i dokładnie to planuję zrobić.

Jest w UFC ktoś, poza Couture’m z kim chciałbyś się zmierzyć?
Osoba z którą chcę walczyć bardziej niż z Randym to Brock Lesnar. On jest mistrzem, ja jestem mistrzem. Powiedzieli mi, że nie mogę z nim walczyć. Zaproponowali: „A co powiesz na Kimbo?” a ja odpowiedziałem: „To za łatwe. To jak skopanie tyłka małym dzieciom.” Później Randy powiedział, że chce ze mną walczyć, więc powiedziałem: „OK, jesteś pierwszy na liście.”

Co jeżeli Randy przypili cię do klatki i będzie chciał kontrolować twoje ramiona tak, abyś nie mógł posłać uderzenia nokautującego? Czy fakt nie walczenia dotychczas w klatce będzie miał dla ciebie znaczenie?
Jestem w klatce każdego dnia. Trenuję w klatce codziennie. Jeżeli będzie chciał mnie utrzymać, nie da rady. Jestem silniejszy niż Randy.
Ludzie myślą, że Randy jest Bogiem w świecie MMA, ale w świecie boksu jest postrzegany jako podróżnik. Ile on ma nokautów, 9 lub 10? I ludzie myślą że należy do hali sław? Kiedy zawalczę z Couturem, to nie będzie już w hali sław lecz w hali wstydu.

Jesteś przygotowany na trzy 5-minutowe rundy?
Jestem przygotowany na tyle ile będzie trwała walka. Mam najlepszych trenerów kondycyjnych na świecie. Każdego dnia przechodzę przez piekło i z powrotem. Każdy nazywa mnie grubasem, ale zobaczycie mnie na wadze 27-go sierpnia i wtedy zobaczycie ile ważę.

Czy zdajesz sobie sprawę, że jak już zostaniesz sprowadzony do parteru to nie masz szans?
Czuję się bardzo komfortowo w parterze. W ogóle się o to nie martwię. Jeżeli nie potrafiłbym walczyć w parterze, to nie walczyłbym w MMA. Jestem urodzonym wojownikiem i ktoś taki jak ja zdarza się raz na 30 lat.

Czy jest ktoś w MMA kogo lubisz oglądać walczącego?
Oczywiście. Każdy ma wyobrażenie, że nie lubię MMA. Kocham MMA. Kocham Georges’a St. Pierre, kocham Rich’a Franklin’a, lubię BJ Penn’a, lubię Anderson’a Silvę, Rampage Jackson’a, Rashad’a Evans’a, lubię wielu spośród zawodników. Nie mam problemu z tymi ludźmi. MMA to wspaniały sport.

Czy to prawda, że poddałeś King Mo?
To prawda. Duszeniem gilotynowym. Trenuję z King Mo, trenuję z wieloma świetnymi zawodnikami i dobrze sobie radzę. Zapytajcie ich osobiście, oni wam powiedzą.

Czy po tym jak przegrasz, planujesz przeprosić za brak szacunku jaki okazałeś?
Pocałuj mnie z tyłu. To inni powinni mnie przepraszać.

Jak porównujesz kopnięcie do uderzenia? Ray Mercer otrzymał kopnięcie w głowę w kickbokserskim pojedynku i nie wiedział po nim gdzie się znajduje.
Nie jestem zawodnikiem który kopie, więc nie martwię się o nie. Nie będę próbował niczego nowego. Nie potrzebuję tego.

Dlaczego MMA, podczas gdy jesteś rewelacyjnym bokserem i tam też zarabiasz większe pieniądze?
Mogę zarobić więcej boksując, ale przyszedłem ponieważ Dana White mnie tutaj sprowadził i mam coś do udowodnienia.

Kto jest najlepszym zawodnikiem „Pound 4 Pound” w boksie i MMA?
James 'Lights Out’ Toney. Ja jestem mistrzem. Miałem 32 walki o tytuł.
Chciałbym podziękować wszystkim za pytania i proszę was o oglądanie pojedynku 28-go sierpnia i wykupienia PPV za $44.95 . Obiecuję, że będzie warto.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jasiu
11 lat temu

Co za koleś 😀

Mastafu
Mastafu(@adminek)
Admin
11 lat temu

Nie mogę się doczekać Toney’a na konferencji po gali

Halucynogen
Halucynogen
11 lat temu

Jest lepszy od Najmana w gadce 😀

Ariel
Ariel
11 lat temu

Toney jest zajebisty

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x