„Jeśli złapie kolesia w duszenie zza pleców, nie bądźcie zaskoczeni” – wywiad z Renato 'Charuto' Verissimo

07 Lipiec 2010
4
„Jeśli złapie kolesia w duszenie zza pleców, nie bądźcie zaskoczeni” – wywiad z Renato 'Charuto' Verissimo

Oto tłumaczenie wywiadu przeprowadzonego dla serwisu TATAME (tatame.com) wywiadu z Renato „Charuto” Verissimo, odpowiedzialnym za treningi jiu-jitsu BJ Penna od 1999 roku. Jest on dobrej myśli jeśli chodzi o najbliższą walkę Hawajczyka, który będzie próbował odzyskać mistrzowski pas wagi lekkiej UFC w walce ze swoim pogromcą Frankie Edgarem na UFC 118.


Jak idą treningi BJ?a?


W porządku, teraz jest już zdrowy. Przy ostatniej walce miał trochę problemów ze zdrowiem, ale teraz jest super. Dużo trenuje i jest paru kolesi, którzy zostaną tu na jakiś czas żeby mu pomóc, np. Fernandes Bibiano czy Róbson Moura Robinho. Jest w dobrej formie i co najważniejsze, jak już powiedziałem ? zdrowy. Wszystko umacnia naszą wiarę w to, że tym razem wynik będzie lepszy.


BJ zawsze bronił swojego pasa, a teraz podchodzi do tej walki jako pretendent. Jak stoi z motywacją do tego nowego starcia?


Kiedy sportowiec przegrywa, zawsze zyskuje dodatkową chęć, by powrócić w dobrym stylu. Zazwyczaj kiedy posiadasz pas i masz go tylko bronić, tracisz całą ekscytację, ponieważ nie ma przed tobą większego celu, więc teraz jest dobrze. Jak mówiłem jest zdrowy, ma dobry stan umysłu, robi naprawdę dużo treningu na ziemi i będzie to bardzo ważne dla jego walki, więc zobaczymy. Wszystko idzie dobrze.

Trening parteru z Bibiano i Robinho jest bardzo ciężki, prawda?

Chłopaki cieszą się z przyjazdu i treningu tu, na Hawajach. Moim zdaniem to najlepsze miejsce na Ziemi do trenowania. Nasze spotkania są bardzo udane, bardzo dobrze, że jest tutaj wielu ludzi kalibru BJ Penna, to jest to, czego potrzebował. Za dwa tygodnie przylecą tu nowe osoby, więc jeśli Bóg zechce, będzie gotowy do tej walki nie tylko w jiu-jitsu, ale we wszystkich obszarach MMA.

Jakie są twoje oczekiwania odnośnie drugiej walki między nim, a Frankiem Edgarem?

Zastanówmy się. Jeśli złapie kolesia w trzeciej rundzie w duszenie zza pleców, nie bądźcie zaskoczeni (śmiech).

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mastafu
Admin
10 lat temu

Zdecydowanie duszenie zza pleców jest bardziej męskie:D

Kajzer
10 lat temu

Duszenie zza pleców. Brzmi rozsądnie i bardziej 'męsko'.

Mastafu
Admin
10 lat temu

Od tyłu?!?!?!?!?! :D:D:D:D Ale to ma być walka

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x