Ken Shamrock o sterydach oraz ponadczasowej walce z Frankiem Shamrockiem

16 Lipiec 2010
1
Ken Shamrock o sterydach oraz ponadczasowej walce z Frankiem Shamrockiem

W wywiadzie na mmafighting.com Ken Shamrock, dosłownie na kilka dni przed walką z Pedro Rizzo na Impact FC 2 w Australii, opowiedział o kilku sprawach, które od lat cyklicznie przewijają się w mediach. Na pierwszy ogień poszedł Frank Shamrock, adoptowany brat Kena.

Czy Przyzwyczaiłeś się już do faktu, że ta „braterska” walka – o której mówiło się tyle lat – już na pewno się nie odbędzie?
Pogodziłem się się z tym faktem już dwa czy trzy lata temu, ponieważ kiedyś, za każdym razem kiedy próbowaliśmy sprawić żeby to się stało, zawsze był jakiś powód z powodu którego walka nie odbyła się i jakimś sposobem zawsze wskazywano na mnie. Już dawno w głębi duszy wiedziałem, że ta walka się nie odbędzie, tylko dlatego że on zawsze znajdzie powód żeby się ze mną nie zmierzyć. Wiedziałem, że to się nigdy nie stanie. Nieważne jak wiele razy nie rozmawialibyśmy o tym, miałem już tą myśl w głowie, że to się nigdy nie wydarzy.

Niedawno pojawiłeś się programie ‚Fighting Words’ i przyznałeś do używania sterydów. Dlaczego przyszedłeś z tym teraz?
Kiedy mówiłem o używaniu sterydów, nigdy nie oświadczyłem kiedy lub gdzie to robiłem. Jest mnóstwo spekulacji na temat tego kiedy to miało miejsce. Ale tak, doświadczyłem ich. Czy to było w trakcie kariery fighterskiej? Nie zamierzam tego powiedzieć. To jak miecz obosieczny. Czy to było wtedy, kiedy grałem w football i ważyłem 246 funtów? Nie zamierzam tego powiedzieć.
Wiedzcie jedynie o tym: Jest tego mnóstwo w świecie sztuk walk. I jeżeli naprawdę, naprawdę chcą go z tego oczyścić, muszą poczynić prawdziwy wysiłek żeby tego dokonać i nie sprawdzać jedynie głównych walk wieczoru. Muszą zacząć od samego dołu i jeżeli tego nie zrobią, zawsze będzie nie fair. Zawsze będzie ktoś kto to zrobi choćby dlatego, że zarobi na tym sporo pieniędzy.
Tego, czego nienawidzę to ludzi którzy mówią, że próbują oczyścić ten sport ale tak naprawdę tego nie robią. Jeżeli mieliby taki zamiar, zaczęliby od samego dołu.

Czy przeszkodą są tutaj głównie pieniądze?
Jeżeli to jest kosztowne, nie róbcie pojedyńczych testów. Tylko dlatego, że nie stać kogoś na to, nie można wyliczać i wyłapywać kogoś z osobna. To po prostu nie ma dla mnie sensu. Oni nie próbują oczyścić tego sportu. Jeżeli nie stać cię na to, to znaczy że cię na to nie stać i kropka.

W wywiadzie mówiłeś coś o fanach, którzy zawsze pragną widzieć zawodników większymi nie przeciętny człowiek. Czy to nie jest zbędne w MMA? Mamy zawodników takich jak Fedor, Shinya Aoki którzy radzą sobie świetnie a nie wyglądają jak profesjonalni fighterzy.
Jest całkowicie za. Jeżeli masz pewność, że każdy kto wyjdzie na ring będzie czysty, to absolutnie jestem za. Zawsze byłem obdarzony niezwykłą siłą. Kiedy byłem w ogólniaku, ważyłem 160 funtów a wyciskałem 320 funtów. Zawsze byłem obdarzony siłą i atletycznymi zdolnościami, ale kiedy dorastałem, zrozumiałem że świat jest nie fair i jeżeli chcesz być profesjonalnym atletą, będziesz musiał pokonać wiele przeszkód a wśród nich ludzi którzy oszukują. Tak po prostu jest. Czasami nie będziesz w stanie wejść na kolejny poziom tylko dlatego, że ktoś inny się o to pokusi biorąc sterydy.

Czy myślisz, że Alistair Overeem jest niesłusznie oskarżany o zażywanie sterydów?
Całkowicie. Całkowicie. Całkowicie!. Dlaczego? Czy ktokolwiek ma prawo wskazywać kogoś palcem? Myślę, że wiele osób ma spore pojęcie na temat tego kto bierze sterydy. Dlaczego więc ktoś wybiera jedną osobę z tłumu, jedną osobę którą ktoś akurat chciał wybrać, jedną osobę która wygląda ponad przeciętnie? Jest tak wiele, wiele osób które biorą sterydy. Co w tym sprawiedliwego? Dlaczego ktoś ma prawo wybrać kogoś i rujnować jego życie?
Opinia większości jest taka, że GSP wyglada normalnie. Ponieważ nie waży 260 funtów czy 240 funtów, ale jest niezwykle duży jak na 170 funtów. Ale dlatego, że nie wygląda jak mamut, jest bezpieczny. Nie twierdzę że bierze lub nie bierze, ale co jeżeli tak? Jest niezwykle wyrzeźbiony i niesamowicie umięśniony, do tego przybrał 10 funtów czystej masy mięśniowej odkąd walczy dla UFC. Ponieważ jest mniejszy, wskazujemy na Overeema.

Więc obecnie nie bierzesz żadnych zabronionych substancji, do tej walki?
Nie.

W gestii czytelników mmanews.pl pozostawiam rozważania na temat, dlaczego tak naprawdę Frank Shamrock mówi o sterydach wśród kolegów po fachu, samemu wcześniej robiąc to, co obecnie potępia.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Sawicki Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mastafu
Admin
Mastafu
Offline

This is the Bad ASS.

Szacunek za jego wkład w MMA. Niesamowity sk****el.