’Liczę na swoje umiejętności’, rozmowa z Danielem Dowdą przed KSW 14

autor:
19 lipiec 2010
0
’Liczę na swoje umiejętności’, rozmowa z Danielem Dowdą przed KSW 14

daniel dowda

fot. www.wp.pl

Daniel 'Kociao’ Dowda (rekord MMA 5-3) opowiada o walce z Krzysztofem Kułakiem, swoich poprzednich startach, a także zawodach w formule chwytanej. Wywiad znaleźliśmy w serwisie konfrontacja.com.

Słyszałem Daniel, że jesteś zawodnikiem Dragon Ball-a, walczysz nierówno i Krzysiek Kułak liczy na to, że w walce z nim twoja forma będzie spadkowa. Skomentuj to proszę
Krzysiek Kułak może liczyć na co tylko chce. Na zła pogodę, moją słabszą formę? Ja liczę na swoje umiejętności, pracę jaką wykonuję przed walką i serce. Oczywiście w jednej kwestii ma rację, walczę nierówno, ale nie tym razem.
Internauci w większości wskazują, że to on wygra walkę z Tobą na KSW 14. Kułak również jest tego pewien. Co o tym sądzisz?
– Spekulacje przed pojedynkiem nigdy mnie nie interesowały. Ludzie mogą myśleć co tylko chcą, a ja wiem, że Krzysiek nie myśli tak jak mówi, bo wie co go czeka?
Czym będziesz chciał zaskoczyć swojego przeciwnika? Szybkie wejście w nogi, obalenie i pokazanie, że w parterze jesteś lepszy, a może przygotowujesz coś innego, czym zaskoczysz rywala?
– Jak już wspomniałem Krzysiek dokładnie zdaje sobie sprawę z tego, co czekać będzie na niego w ringu.
Jak przebiegają przygotowania? W lipcu będziesz na obozie KSW, wyjeżdżałeś gdzieś wcześniej, a może po obozie planujesz jeszcze udać się na jakiś obóz?
– Niestety nie będzie mnie na obozie. Nie chcę przebywać w towarzystwie mojego przeciwnika i przed walką udawać, że będzie fajnie, bo tak nie będzie. Chcę wygrać za wszelką cenę i to zrobię!
W ostatniej walce z twoim udziałem przeciwko James-owi Zikic-owi zabrakło zapasów i przyznałeś to sam, gdy rozmawialiśmy po tym pojedynku. W walce z Kułakiem może to być jeden z kluczowych elementów, który zaważy na zwycięstwie. Czy robisz ich teraz więcej niż to tej pory?
– Oczywiście, że robię, ale skupiam się również na technice i bardzo dużo tarczuję.
Szlifujesz boks, progres widać było w pojedynku z Anglikiem. Jak na tę chwilę oceniasz swoje postępy w tej płaszczyźnie walki?
– W żaden sposób nie lekceważę Krzyśka, wręcz przeciwnie. Uważam, że zrobił ogromne postępy w każdej płaszczyźnie i jest dojrzałym zawodnikiem. Jednak uważam, że jestem lepszy i wierze w siebie oraz w to, że wygram!
Jak w tej chwili wygląda twój tydzień treningowy? Nad którymi elementami pracujesz, czy ćwiczysz na siłowni, biegasz?

– Moje przygotowania są w tym momencie sprawą niejawną.
Co powiesz o swoich atutach w tym pojedynku?
– Ja się nigdy nie poddaję, co by nie było i jakby się walka nie potoczyła. Będę walczyć do końca i prędzej wyzionę ducha niż przegram z Krzyśkiem. To nie jest żadne zuchwalstwo. Przygotowuje się do tego pojedynku tak, jak nigdy wcześniej i wycisnę z siebie to ile dał mi Pan Bóg. Za dużo mnie to kosztowało do tej pory pracy i zdrowia, żebym to oddał.
Wiemy, że miałeś dość długa przerwę spowodowaną kontuzją. Jednak prawda jest taka, że ostatni pojedynek wygrałeś prawie dwa lata temu – 13 września – na gali KSW Extra. Chyba czas zwyciężyć?
– Prawda, rzeczywiście dawno (śmiech). Ja lubię wygrywać, a nie potrafię przegrywać. Nie nadaję się do przegrywania, bo ja jestem z materiału genetycznego zwycięzców, a nie przegranych.
Żałujesz, że pojedynek nie będzie o pas? Przecież ewentualna porażka Kułaka znaczyłaby dla ciebie zdobycie tytułu międzynarodowego mistrza KSW.
– Nie żałuję tego wcale. Tutaj nie chodzi o pas, nie ma on żadnego znaczenia. Zwycięstwo jest dla mnie więcej warte od pasa.
Tydzień przed galą KSW 14 odbywają się zawody parterowców o nazwie Grappling Arena. Jesteś na liście startowej. Czy to dobra decyzja wziąć w nich udział na kilka dni przed tak ważną walką?
– Nie jest to dobre. Jednak nie wezmę udziału w zawodach z czego mi jest bardzo przykro, bo to bardzo fajna impreza. Jeszcze to sobie odbiję.
Na koniec kilka słów od ciebie do Krzyśka.
– Powodzenia.
Dzięki Daniel za rozmowę, życzę powodzenia i jak najwięcej wygranych.
– Dzięki. Pozdrawiam wszystkich.

Rozmawiał Artur Przybysz

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x