Royler Gracie: 'Aby przetrwać w MMA, musisz uczyć się jiu-jitsu.’

12 lipiec 2010
6
Royler Gracie: 'Aby przetrwać w MMA, musisz uczyć się jiu-jitsu.’


Foto: Susumo Nagao

Royler Gracie, jak niemal każdy członek swojej rodziny, od dziecięcych lat życia uczestniczył w niekończącej się batalii na rzecz uwierzytelniania brazylijskiego jiu-jitsu. Od wczesnego Vale Tudo po dzisiejsze MMA, technika i sposób rozgrywania walki bardzo się zmieniły. Fundamenty jiu-jitsu pozostały jednak niezmienione.

„Jestem bezwarunkowym fanem jiu-jitsu. Dzięki niemu nastała rewolucja w MMA oraz w sztukach walki. Ktoś, kto nie wie jak walczyć w parterze, nie będzie w stanie się obronić. Żeby robić MMA, bez pojęcia na temat jak poradzić sobie w parterze, jest niemożliwe. Nawet jeżeli nie chce, musi uczyć się jak walczyć na ziemi.”
„Upłynęło już trochę lat odkąd konsekwentnie udowadnialiśmy tą tezę a teraz stało się to nawet bardziej oczywiste. Najlepsi zawodnicy, nawet mistrzowi poszczególnych dywizji to z reguły czarne pasy BJJ. Nawet jeżeli są zawodnikami stójkowymi czy zapaśnikami. Weźmy na ten przykład Andersona Silvę, Wanderleia, Demiana Maie, Geroges St. Pierre. Nawet Brock Lesnar się uczy i tak samo wielu innych. W zapasach nie ma przecież takiego czegoś jak poddanie (submission), tak samo w karate czy w kickboxingu. Każdy musi trenować grappling. To ścieżka prowadząca do zostania profesjonalistą i coraz lepszym fighterem.”

Z całym szacunkiem, rodzina Gracie nie musi być najlepszą rodziną zdobywającą tytuły w MMA, ale marketing mają najlepszy… nawet na chwilę nie pozwalają zapomnieć nam o spuściźnie swojej familii.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mastafu
Admin
11 lat temu

dokładnie. Święte słowa.

Halucynogen
Halucynogen
11 lat temu

Prawda jest taka ze walczac na najwyzszym poziomie w MMA trzeba posiadac dobre umiejetnosci we wszystkich plaszczyznach a przynajmniej w jednej byc swietny. Jezeli u kogos lezy parter czy stojka to nie ma szans w MMA na swiatowym poziomie.

Wardziak
Wardziak
11 lat temu

Moze i marketing ale jest to szczera prawdai nie mozna z tym dyskutować

marius
marius
11 lat temu

W 100% prawda jest paru swietnych zawodnikow z mocna stojka a brakami na ziemi.

Boruta
11 lat temu

To nie marketing. To rzeczywistość.

bartekJ
bartekJ
11 lat temu

to prawda, jednak ja mysle ze łątwiej zrobic dobry marketing dobremu produktowi – a takim bez wątpienia jest BJJ 🙂

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x