Aleksander Emelianenko nie zawalczy w KSW. Pówód? Żółtaczka typu C.

04 Sierpień 2010
1
Aleksander Emelianenko nie zawalczy w KSW. Pówód? Żółtaczka typu C.

W Polsat News Maciej Kawulski oświadczył, że kontrakt Aleksandra Emelianenko w KSW prawdopodobnie nie dojdzie do skutku. Od dawna zasłyszane plotki o żółtaczce Rosjanina i problemach w znalezieniu w związku z tym przeciwnika, znalazły swoje potwierdzenie. Jak powiedział przed kamerami w studio Maciej Kawulski:

„Planowaliśmy również, że Aleksander Emelianenko będzie przeciwnikiem Mariusza Pudzianowskiego – ale niestety dosyć przykry splot wydarzeń – Aleksander jest chory na żółtaczkę wirusową typu C. Choroba bardzo poważna, nie będziemy ryzykować zdrowia Mariusza ani w ogóle zdrowia żadnego zawodnika, który mógłby się z nim bić. Tak więc w ogóle prawdopodobnie kontrakt z Aleksandrem Emelianenko nie dojdzie do skutku.”

Przypominamy, do tej pory nie znaleziono skutecznej szczepionki przeciw żółtaczce typu C, która przenosi się przez krew. W sporcie tak mocno kontaktowym jak MMA, taki pojedynek byłby narażeniem swojego życia i zdrowia.
Pełną wypowiedź Kawulskiego w Polsat News w środku. Na dokładkę w studio siedzi również Marcin Najman, który opowiada o jego pojedynku o „być albo nie być” z Przemysławem Saletą.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
10 lat temu

Mądra decyzja. A tak na marginesie ilość tatuaży = ryzyko załapania wirusa C