BJ Penn a zmiana kategorii wagowej

23 Sierpień 2010
0
BJ Penn a zmiana kategorii wagowej

Ostatnimi czasy wokół osoby BJ’a Penna jest coraz więcej hałasu. Nic dziwnego, w końcu weteran UFC za kilka dni podejmie próbę odzyskania pasa dywizji lekkiej, który stracił w czwartej obronie na rzecz Frankie Edgara. Po wypowiedziach, w których „The Prodigy” przypominał, że tytuł mistrzowski jest sztuczny, bo w żaden sposób nie zwalnia cię z obowiązku ciężkiej pracy i wyraził swoje zdenerwowanie, że traktowano go przez ostatnie dwa lata jako nietykalnego, przyszedł jednak czas na nieco bardziej zaskakujące wyznanie.

BJ Penn oświadczył, że drzwi do dywizji półśredniej nie są przed nim zamknięte. Swego czasu wywalczył w niej tytuł mistrzowski, który został mu odebrany po odejściu z UFC. Po powrocie do organizacji jego wycieczki do tej wagi zakończyły się trzema porażkami, a wkrótce potem nastąpiła detronizacja w kategorii lekkiej.

Jak mówi „Baby Jay” w wywiadzie dla mmaweekly.com, jest skoncentrowany na najbliższej walce z Edgarem i nie chce nic deklarować przed jej zakończeniem. Wspomina także, że każde opuszczenie kategorii otwiera drzwi nowym zawodnikom i szybko może się znaleźć kolejny Frankie Edgar. Mimo to uważa, że zawsze są nowe zadania do wykonania, dziwi tylko, że wybrał taki moment aby o tym mówić.

Wydawałoby się, że Hawajczyk nadal czuje się mistrzem, a robienie planów na przyszłość na tydzień przed walką o pas świadczy o dużej pewności siebie. Spekulacje o dalszej karierze Penna będą o wiele łatwiejsze po UFC 118, które odbędzie się 28 sierpnia, czyli już za pięć dni.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments