Fedor w Japonii na nowy rok ?

24 Sierpień 2010
2
Fedor w Japonii na nowy rok ?

Na razie to tylko plotka, ale wiecie co mówią o plotkach… że w każdej plotce… ekhm, że nieładnie je rozsiewać!
Tak czy inaczej Vadim Finkelstein przemówił raz jeszcze. A kiedy prezydent M-1 Global postanowi coś powiedzieć, prawdopodobnie nie oznacza to niczego dobrego dla fanów Fedora Emelianenko. Ostatni Imperator wciąż ma zakontraktowaną jedną walkę w Strikeforce a ponieważ Werdum jest kontuzjowany, ekipa M-1 wolałaby poczekać na rewanż a w międzyczasie powalczyć w Japonii lub w Rosji. W wywiadzie dla Championat.Ru Vadim udzielił kilku odpowiedzi na pytania które, ze strategicznego puntu widzenia – są szczególnie dla nich interesujące.

Więc, można powiedzieć że Fedor zacznie przygotowania do kolejnej walki w ciągu kilku dni od teraz?
Nie, obecnie robi lekkie treningi. W tej chwili nie ma sensu aby trenować pełną parą. W następnym tygodniu uda się do Chin z rosyjską delegacją sambo, próbując przekonać komisję olimpijską aby włączyli sambo do olimpijskiego repertuaru. Lot do Chin jest dosyć męczący, dlatego nie przeforsowuje się zbyt intensywnymi treningami.

Jak wszyscy wiemy, Fabricio Werdum jest wyłączony z rywalizacji na długi czas, spowodowanej kontuzją łokcia. Czy możesz wyjawić kto będzie kolejnym przeciwnikiem Fedora i czy będzie to wspólnie ze Strikeforce?
Planujemy zorganizować tymczasową walkę dla Fedora. Rozważamy dwie opcje: Japonię i Rosję. Mamy lukratywną ofertę od naszych partnerów w Japonii, którzy są zainteresowani aby Fedor walczył u nich w Nowy Rok. Jest to najbardziej interesująca opcja dla nas. Ale równocześnie nie wykluczamy opcji w której Emelianenko walczyłby w Rosji, około grudnia. Musimy zorganizować mu inną walkę, ponieważ Fabrico jest obecnie kontuzjowany i nikt nie wie kiedy wrócić. Strikeforce nie ma absolutnie nic przeciwko temu, żeby rewanż się odbył, dlatego planujemy żeby ostatnia, zakontraktowana walka Fedora odbyła się przeciwko Werdum’owi.

Czy są inne alternatywy niż Strikeforce?
Jest kilka propozycji. Ale powiem to raz jeszcze, jesteśmy gotowi współorganizować eventy z jakąkolwiek organizacją, która jest gotowa przystać na nasze żądania. Wielokrotnie wyrażaliśmy nasze pragnienie aby wspólnie zrobić show z UFC, ale spoczęło na niczym. Jesteśmy gotowi walczyć z nasilniejszym przeciwnikiem i jednocześnie współpracować z kimś kto jest tego wartym.

Czy możesz wymienić trzech fighterów, którzy są najbardziej interesujący w tej chwili dla Fedora?
Oczywiście, to jest Brock Lesnar. Ale ta walka nigdy się nie odbędzie. Prezydent UFC – Dana White zawsze będzie opóźniał walkę pomiędzy Fedor’em i Brock’iem, znajdując coraz to więcej wymówek. Zaoferowali nam jednostronny kontrakt, z którego wynika że wszelkie prawa do Fedora będą należały do UFC. Oczywiście taki rodzaj prowadzenia interesów nam nie pasuje, dlatego próbowaliśmy znaleźć kompromis proponując zorganizowane wspólnego show. Wszyscy wiemy jak się to skończyło. Teraz ta walka może się odbyć tylko w snach. Randy Couture również jest bardzo interesującym przeciwnikiem – jest żywą legendą MMA, tak jak Josh Barnett. Oczywiście walka z Werdum’em, ponad wszystkimi innymi, jest konieczna.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
DanteVKamillo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
DanteV
Użytkownik
DanteV
Offline

to raz….a dwa że już od dawna próbowali to zrobić….nie udało się kiedy Randy był wolnym agentem (jak się okazało nie do końca) tym bardziej nie uda się to teraz kiedy jest pod skrzydłami Danuty

Kamillo
Gość
Kamillo
Offline

Couture vs. Fedor? Zbyt mili faceci. Fedorowi potrzeba jakiegoś bad boya.