Specjalnie dla MMAnews.pl: Aisling Daly przed Bellator 26

autor:
20 sierpień 2010
0
Specjalnie dla MMAnews.pl: Aisling Daly przed Bellator 26

7b.jpg

Aisling Daly jest wschodzącą gwiazdą kobiecego MMA. Ma rekord 9-0 i za dwa tygodnie zadebiutuje w turnieju Bellator 26. Pomiędzy ciężkimi treningami udało nam się z nią porozmawiać.

Gratulacje! Podpisałaś kontrakt z Bellatorem, jedną z wiodących organizacji w USA. Jak to się stało?

Dziękuję! Jestem wniebowzięta. Usłyszałam o turnieju Bellator na początku tego roku i bardzo chciałam wziąć udział. Starałam się świadomie zrobić trochę szumu w internecie, żeby zostać zauważoną. Mam nowego menadżera – Manosa Terzitane, który znalazł kontakt z Bellatorem i wepchnął do turnieju.

Bellator zestawił świetną rozpiskę. Masz szansę walczyć z Megumi Fuji. Czy jesteś z tego powodu podekscytowana?

Bardzo mnie ekscytuje walka z Megumi w którymś momencie. Ona jest najlepsza na świecie i z tego powodu uprawiam ten sport. Chcę być najlepsza i jedyną drogą jest zmierzenie się z najlepszymi. Oczekuje tej walki.

Wróćmy do twoich początków w sztukach walki. Zaczynałaś w klubie Kempo Karate. Czemu dziesięcioletnia dziewczyna idzie do takiego klubu?

Zawsze byłam usportowiona jako dziecko i uprawiałam wiele z nich. Mój dzielnicowy klub młodzieżowy miał tylko zajęcia z piłki nożnej, koszykówki i plastyki. Nie interesowały mnie więc klub zaproponował mi Karate. To mnie zainteresowało i zdecydowałam się spróbować.

A jak zaczęłaś trenować BJJ?

Zostałam wprowadzona do BJJ jak miałam  14 lat. Mój ówczesny instruktor Karate Ian Ward ćwiczył wówczas BJJ z Johnem Kavanagh w SBG (w Dublinie). Raz w tygodniu, po treningu karate ćwiczyliśmy podstawy BJJ. Po roku lub dwóch rzuciłam Karate i zaczęłam się koncentrować na MMA, a później jak miałam 18 lat, po otrzymaniu niebieskiego pasa od Matta Thorntona na seminarium dołączyłam do SBG i zaczęłam trenować z Johnem.

Przez lata trenowałaś w SBG. Teraz prowadzisz swoje własne zajęcia. Mają niebezpieczną nazwę: Tylko dla kobiet fitnes z walk w klatce. Co to jest?

Tylko dla kobiet… to zajęcia fitnessowe dla kobiet. Zajęcia są skoncentrowane na wytrzymałości i wysiłku aerobowym, który wykorzystuję w przygotowaniach do walki. Panie mogą wykonywać drill’e i ćwiczenia by osiągnąć wysoką formę, ale zajęcia nie są kontaktowe. Po prostu jesteś w formie fajtera bez walki.

Byłaś jedną z czołowych zawodniczek Cage Rage w Wielkiej Brytanii. Wygrałaś 5 walk pod rząd. Mogłabyś o tym opowiedzieć?

Czas jaki spędziłam w Cage Rage był świetny. Rzeczywiście byli zainteresowani promocją kobiecego MMA w UK i Irlandii. Wpadli w jakieś kłopoty finansowe i w ten sposób przestałam dla nich włączyć. Wydaje mi się, że dobrze się stało, bo wtedy nie miałabym tej możliwości jaką teraz dostałam. Z pięciu wygranych walk zrobiło się dziewięć i nie mam w planie by przestać, więc będę mówić o ciągu zwycięstw jak się zakończy.

Pomówmy o scenie kobiecego MMA. Wiekszość dziewczyn ma kłopoty z zakontraktowaniem walki, choć o dziwo panuje jakaś moda by mieć kobiece walki w rozpisce. Strikeforce właśnie podpisało umowę z Meishą Tate. Bellator robi duży turniej. Cris Cyborg jest gwiazdą. Czy to sobie nie zaprzecza?

Nie wydaje mi się, żeby te same problemy były w Stanach co w Europie w znalezieniu walki. Tam scena jest o wiele bardziej aktywna, o wiele więcej walczących dziewczyn, o wiele większa konkurencja jak i możliwości pokazanie umiejętności. Jest duża aktywność u samych podstaw, ale o tym nie mówi się w mediach. Wydaje mi się, że w USA jest wiele możliwości walczenia, tylko nie każda dziewczyna ma na tyle szczęścia by dostać duży kontrakt. W Europie scena jest mała z małymi możliwosciami.

W Bellatorze walczysz z Lisą Ward. jest świetną graplerką. Co o niej myślisz?

Myślę, że Lisa jest świetną przeciwniczką. Ma wysokie umiejętności, świetną opinie i walczy dłużej ode mnie. Nie mogę się doczekać na walkę z nią. To świetna okazja, żeby zaprezentować co potrafię i pokazać do czego Ais the Bash ( Ais Zadymiara) jest zdolna.

W najbliższych tygodniach będziesz się przygotowywać do walki. Co jest dla ciebie najtrudniejszym elementem w treningu?

Fizycznie, żadna część mojego treningu nie jest zbyt wymagająca. Moje ciało to wspaniała maszyna ze świetną wytrzymałością. Najtrudniejsze zadania są związane z treningiem siłowym jak przepychanie i ciągnięcie sanek, spacer farmera, które są świetne do podniesienia możliwości treningowych.

Dziękuje i powodzenia!

Dziękuję bardzo za wywiad!

Daly 8 ze swoich 9 walk wygrała przed czasem. Ostatnia walka Ais odbyła się w lipcu 2009 kiedy to pokonała Maiju Kujalę z Finlandii (właśnie Finka podpisała kontrakt ze Strikeforce).

Oto jedna z walk dla Cage Rage. Turniej Bellator 26 już 26 sierpnia w Kansas City.  Będzie się działo:

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x