Czy Yusuke Masuda jest godnym przeciwnikiem dla Pawła Nastuli?

02 wrzesień 2010
0
Czy Yusuke Masuda jest godnym przeciwnikiem dla Pawła Nastuli?

Już jutro o 19.00 w hali Atlas Arena wielki pojedynek. Po raz pierwszy na gali Łódź Fighters Arena, Paweł Nastula dokona tego, co zapowiadał dawno temu – wreszcie zawalczy przed polską publicznością.
Pojawiają się jednak opinie, że Yusuke Masuda jest zbyt słabym i byt lekkim przeciwnikiem dla naszego judoki. W środku info od organizatorów w tej kwestii:

„Otóż spieszymy wyjaśnić, że Masuda waży normalnie ok. 96 kg, ale na walce z ?Nastkiem? 3 września w Łodzi będzie ważył 99-100kg. Mity o jego lekkiej wadze wynikają z tego, że walczył on kilka razy w Rosji przy wadze 88 kg. Jednak Masuda, jako wytrenowany i wysokiej klasy zapaśnik, potrafi zbić nawet 10 kg w kilka dni aby osiągnąć limit wagi. Dobrym przykładem stosowania takiej taktyki może być Wanderlei Silva, który normalnie waży ok. 107 kg, a na walkę potrafi zbić wagę nawet do 92 kg. Po drugie Masuda w swojej dyscyplinie jest na prawdę silny – w Japonii wygrywał z mocnymi przeciwnikami – wygrał np. z Yusuke Kawaguchim (przeciwnikiem ?Pudziana? sprzed kilku miesięcy) 3 razy na amatorskich zawodach zapasów Ligi Uczelnianej i Japońskiej Ligi Shooto.
Jeśli już mowa o Kawaguchim to, jak donoszą źródła zbliżone do teamu tego zawodnika, jest on bardzo zniesmaczony po udziale w turnieju KSW i przegranej walce z Pudzianowskim. Czuje się oszukany jeśli chodzi o liczbę rund – mowa była o 3, a potem kazano mu walczyć tylko 2. Podobno za tą nagła podmianę, KSW obiecało mu w zamian walkę z Pawłem Nastulą. A teraz okazuje się, że KSW nie zorganizuje ani walki Pudziana z Natsulą ani Nastuli z Kawaguchim. Yusuke Kawaguchi ponadto skarży się na organizację i obsługę podczas samej Gali KSW. Podobno zamiast lekkich snaków i napojów izotonicznych uraczono go kanapkami ze starym salami. Żołądek Japończyka nie jest przygotowany do jedzenia takich posiłków przed walką.”

Miejmy nadzieję, że tym razem organizatorzy uraczą naszego gościa szampanem i kawiorem, najlepiej przed samą walką…

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x