Kornik przed KSW 14

autor:
17 Wrzesień 2010
6
Kornik przed KSW 14

Już w sobotę jeden z najefektowniej walczących zawodników wagi lekkiej w Polsce, Artur ‚Kornik’ Sowiński wystąpi w turnieju wagi lekkiej podczas KSW 14. Bardzo liczę na tego zawodnika, gdyż jest on gwarantem niezwykle widowiskowych pojedynków. W rozwinięciu znajdziecie wywiad z Arturem, który przeprowadziłem w nocy z 16 na 17 września.

Witaj Artur. Na początek powiedz nam ile kg zbijałeś do walki an KSW 14?
Artur Sowiński: No cześć. Musiałem zbić jedynie 4,5 kg, by wyrobić wymagany limit 70 kg. Zbiłem go na dzień przed wagą.

Twoim rywalem będzie zawodnik z Holandii. Zamierzasz pokonać go w stójce, czy w parterze?
Artur: Wszystko zależy jak potoczy się nasza walka, nie mam zaplanowanej takiej strategi. Wiem, że mój przeciwnik jest bardziej zawodnikiem stójkowym, ma mocny prawy sierpowy, ale także zakończył kilka walk w parterze. Tak jak powiedziałem, wszystko wyjdzie w praniu.

Z kim przygotowywałeś się do KSW 14?
Artur: Trenowałem przede wszystkim w Silesian Cage Club, tak więc tutaj na miejscu w moim kubie. Ćwiczyłem także w Anglii, w London Shootfighters, co było dla mnie swojego rodzaju nowością. Później sparowałem z takimi zawodnikami jak Maciek Polok, czy Marcin Held. Jednak większość moich treningów odbyło się w katowickim Silesian Cage Club.

Powiedz nam, czy KSW planuje zmienić zasady turniejowe podczas KSW 14?
Artur: Nie, na najbliższej gali odbędą się pojedynki ćwierćfinałowe i półfinałowe. Finał turnieju odbędzie się w przyszłości, na kolejnej gali.

O kim myślisz, że będzie Twoim rywalem w półfinale?
Artur: Borys Mańkowski lub Niko Puhaka z którym już kiedyś walczyłem, stosunkowo niedawno. Oni są w mojej połówce, a zwycięzca tej walki będzie pojedynkował się – mam nadzieję – ze mną.

Możesz przypomnieć naszym czytelnikom przebieg Twojej walki z Finem?
Artur: Walczyłem z nim niedawno, pokonał mnie przez decyzję. Decyzja jak najbardziej słuszna, gdyż przegrałem tę walkę.

Z Twojej części drabinki Ty znajdziesz się w finale, a co z drugą? Kogo upatrujesz w roli swojego oponenta na następnej KSW?
Artur: Ciężko jest wytypować zawodnika, gdyż KSW popisało się na tym turnieju, a zawodnicy są piekielnie mocni. To jest MMA, tutaj może zdarzyć się wszystko, a na dodatek to jest turniej. Ciężko mi jest wytypować tego jednego zawodnika. Nie mam pojęcia kto wejdzie do finału z tej pierwszej połówki, z drugiej natomiast myślę, że to będę ja.

Chyba nie zrobisz nam, Polakom takiej przykrości, jakbyś nie awansował do finału..
Artur: (Nagle wybuchnął śmiechem) Dobrze, postaram się nie zawieść…

Czy wyjdziesz do ringu zdrowy? Nie dokuczają Ci żadne małe kontuzje?
Artur: Nie, wszystko jest w porządku. Nie mam żadnych kontuzji i mam nadzieję, że żadna się nie przyplącze.

W jednej z walk wieczoru zobaczymy Mariusza Pudzianowskiego, który zmierzy się z amerykańskim bokserem Butterbeanem. Jaki jest Twój pogląd na tą walkę, czy Mariusz zyska coś sportowo?
Artur: Moim zdaniem ta walka jest pod publikę. Nie oszukujmy się, to jest walka zrobiona dla pieniędzy. Na tym to polega. To Pudzian wypełnia tą halę, a nie ja czy Krzysztof Kułak, ani żaden z pozostałych zawodników. To Pudzian przyciąga ludzi na halę oraz sponsorów. Tak wiec aspekt komercyjny Mariusz spełnia wzorowo. Co do poziomu sportowego, ja się nie czepiam, bo to nie jest jego zadanie by walczyć pięknie, on ma przede wszystkim przyciągnąć ludzi. Mam jednak nadzieję, że Mariusz poradzi sobie z przeciwnikiem.

Mówiłeś o Krzyśku Kułaku, który czasami zjawia się w Silesian Cage Club. Trenowałeś z nim przed KSW 14? Jaki jest Twój typ na walkę Dowda vs Kułak?
Artur: Teraz nie miałem okazji, gdyż Krzysiek nie wpadał do nas. Ale do 13-ej gali, gdy przygotowywał się do walki o pas z Nobregą, wpadał do nas na treningi. Myślę, ze poradzi sobie z Danielem, bo jest bardzo wszechstronnym zawodnikiem, bardziej wszechstronnym od Daniela i dlatego wygra tą walkę. Krótko mówiąc, wg mnie jest lepszym zawodnikiem.

Masz już jakieś plany które zrealizujesz po KSW 14? Na przykład gala IFF na Śląsku i mecz Polska vs Niemcy…
Artur: Nie, na IFF nie wystąpię a na pewno nie na najbliższej gali. Aczkolwiek gala się odbędzie, a mecz Polska vs Niemcy zapowiada się bardzo ciekawie. Ja jako zawodnik nie wystąpię, ale będę stał w narożniku chłopaków od nas z klubu.

Mówiłeś, że przygotowywałeś się do KSW 14 ze znakomitymi grapplerami: Maćkiem Polokiem, Mistrzem Olimpijskim z Pekinu oraz Marcinem Heldem, mistrzem Europy z Lizbony. Może śledziłeś ich występy na Grappling Arenie?
Artur: Nie, zobaczyłem tylko wyniki, bo sam grappling tak szczerze, to nie za bardzo mnie interesuje. Spodziewałem się zwycięstwa Maćka, gdyż jest on klasą samą w sobie.

Czego możemy się spodziewać w walkach Kornika na KSW 14?
Artur: Mam nadzieję, że zwycięstwa i że dam dobrą walkę. Potem będzie druga walka i ona będzie jeszcze lepsza, dlatego oglądajcie mnie podczas KSW 14.

Oczywiście trzymamy kciuki za Ciebie podczas KSW 14. Zostawiam teraz Tobie miejsce na podziękowania…
Artur: Przede wszystkim chciałbym podziękować firmom MADDOG i Panda. MADDOG robi doskonałe ciuchy MMA, jeśli ktoś zamierza sobie kupić spodenki to polecam, sam wypróbowałem już, są świetne (śmiech). Poza tym chciałbym podziękować trenerowi Tomaszowi Bronderowi, chłopakom z Silesian Cage Club Katowice, Andrzejowi Łutowiczowi, Michałowi Wilkowi, którzy pomagali mi w przygotowaniach. Wszystkim znajomym, przyjaciołom rodzinie, wszystkim, którym powinienem podziękować a zapomniałem. Trzymajcie się i oglądajcie mnie na KSW 14.

Przede wszystkim chcę zaznaczyć, że Artur jest niezwykle skromnym chłopakiem. Po wywiadzie pogadałem jeszcze z nim trochę o WEC, UFC i innych organizacjach, w których będzie zbierał pasy w przyszłości, a on odpowiedział, że na razie nawet nie myśli o tych wielkich galach. Niezwykle skromny zawodnik i mój nieśmiały faworyt do wygrania turnieju.

Arura Sowińskiego sponsoruje firma:

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
dino
dino
10 lat temu

Teraz pozrzędzę trochę, gdzie ten obiecany drugi wywiad z Kornikiem, obiecaliście, narobiliście smaka i co??
A miliony fanów czekają…

dino
dino
10 lat temu

Wkrótce milionów, zapomniałem dodać:)
Wow, dobra robota, czekam z niecierpliwością:)

dino
dino
10 lat temu

Dziękuję w imieniu swoim i milionów fanów polskiego MMA:)

dino
dino
10 lat temu

Jeśli można nieśmiało zasugerować to aż się prosi o ponowny wywiad z Kornikiem teraz, gdy już opadły emocje po KSW 14.
Walka Kornika była dramatyczna, niestety nie poszła jak miała, krążą plotki o złamaniu kości dłoni.
Aż się prosi o wyjaśnienie kwestii balachy- to kolejna walka która pokazała, że Kornik jest odporny na tą dzwignię, czyżby taka naturalna konstrukcja ręki?
No i bardzo mnie gnębi pytanie, co się stało z kondycją Kornika, z której był przecież znany.

Niezły byłby też wywiad z drugim wielkim przegranym, Mankowskim, który dał niesamowitą walkę.