Misaki walczył kontuzjowany

05 wrzesień 2010
0
Misaki walczył kontuzjowany


Foto: mmafighting.com

Kiedy wcześniej informowaliśmy, że Misaki wyszedłby do walki nawet bez jednej nogi, nie wiedziałem wówczas dlaczego o tym wspomniał. To co urzeka wszystkich fanów MMA, to fakt iż wszyscy japońscy zawodnicy mają wspólną cechę – ogromne serce do walki. Nigdy nie narzekają i nie tłumaczą się z przegranej. Po prostu wychodzą aby zrobić co do nich należy.
Jak donosi headkick.com, Misaki przystąpił do pojedynku rewanżowego z Jorge Santiago kontuzjowany. Zaraz przed pojedynkiem wstrzyknięto mu środki przeciwbólowe, prosto w nie do końca sprawną stopę. Powyższe słowa wypowiedziane przez fightera i zdjęcie zabandażowanej stopy zdają się potwierdzać tą tezę.
Musimy sobie zdać sprawę, że w Japonii nie istnieje coś takiego jak Komisja Sportowa, która wprowadza regulacje, mające na celu ochronę zdrowia zawodnika. Wszystko wciąż opiera się na średniowiecznym przeświadczeniu o honorze i odwadze. Nikt nie kontroluje sterydów, bo te są przecież niegodne prawdziwego wojownika, który nie splamiłby swojego imienia próbując uzyskać nieuczciwą przewagę. Tak funkcjonuje to w teorii.
Podobnie jest z lekami i środkami przeciwbólowymi. Trzy lata temu Keith Keizer (szef stanowej komisji sportowej w USA) oświadczył w jednym w wywiadów, że zawodnicy nie mogą używać niektórych leków (np. środków przeciwbólowych), ze względu na ryzyko na jakie narażają siebie przyjmując je przed samym pojedynkiem. Osoba taka, nie zdaje sobie sprawy w trakcie walki, jak mocno kontuzjowana może być w danej chwili. W konsekwencji może się to skończyć dla niego poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.
Myślę, że w końcu należy zadać komuś poważne pytania na które powinny zostać udzielone poważne odpowiedzi. Na przykład: „Kiedy zmieni się podejście Japonii do swoich zawodników?” Najwyraźniej fani kochają podejście Japończyków, ale należy pamiętać, że na jednego wygranego (zadowolony kibic) przypada jeden przegrany (zawodnik).

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x