Misaki walczył kontuzjowany

05 wrzesień 2010
0
Misaki walczył kontuzjowany


Foto: mmafighting.com

Kiedy wcześniej informowaliśmy, że Misaki wyszedłby do walki nawet bez jednej nogi, nie wiedziałem wówczas dlaczego o tym wspomniał. To co urzeka wszystkich fanów MMA, to fakt iż wszyscy japońscy zawodnicy mają wspólną cechę – ogromne serce do walki. Nigdy nie narzekają i nie tłumaczą się z przegranej. Po prostu wychodzą aby zrobić co do nich należy.
Jak donosi headkick.com, Misaki przystąpił do pojedynku rewanżowego z Jorge Santiago kontuzjowany. Zaraz przed pojedynkiem wstrzyknięto mu środki przeciwbólowe, prosto w nie do końca sprawną stopę. Powyższe słowa wypowiedziane przez fightera i zdjęcie zabandażowanej stopy zdają się potwierdzać tą tezę.
Musimy sobie zdać sprawę, że w Japonii nie istnieje coś takiego jak Komisja Sportowa, która wprowadza regulacje, mające na celu ochronę zdrowia zawodnika. Wszystko wciąż opiera się na średniowiecznym przeświadczeniu o honorze i odwadze. Nikt nie kontroluje sterydów, bo te są przecież niegodne prawdziwego wojownika, który nie splamiłby swojego imienia próbując uzyskać nieuczciwą przewagę. Tak funkcjonuje to w teorii.
Podobnie jest z lekami i środkami przeciwbólowymi. Trzy lata temu Keith Keizer (szef stanowej komisji sportowej w USA) oświadczył w jednym w wywiadów, że zawodnicy nie mogą używać niektórych leków (np. środków przeciwbólowych), ze względu na ryzyko na jakie narażają siebie przyjmując je przed samym pojedynkiem. Osoba taka, nie zdaje sobie sprawy w trakcie walki, jak mocno kontuzjowana może być w danej chwili. W konsekwencji może się to skończyć dla niego poważnym uszczerbkiem na zdrowiu.
Myślę, że w końcu należy zadać komuś poważne pytania na które powinny zostać udzielone poważne odpowiedzi. Na przykład: „Kiedy zmieni się podejście Japonii do swoich zawodników?” Najwyraźniej fani kochają podejście Japończyków, ale należy pamiętać, że na jednego wygranego (zadowolony kibic) przypada jeden przegrany (zawodnik).

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x