MMA Challengers z ringu do oktagonu

16 październik 2010
0
MMA Challengers z ringu do oktagonu

Od dawna powtarzaliśmy sobie w redakcji, że już najwyższy czas, aby przenieść akcję do oktagonu. Podniosły się głosy krytyki w stylu: „Nie, jest za wcześnie. Ludzie nie zrozumieją, przestraszą się a do tego niczego nie zobaczą przez siatkę.” Niedaleka przyszłość pokazała, że może być inaczej.
Strefa Walk, KSW a teraz MMA Challengers, zdecydowali się rozpocząć cykl imprez w specjalnie przygotowanej do tego celu klatce. Otrzymaliśmy wczoraj informację prasową od naszych przyjaciół z Bytomia, którzy przygotowali kilka zaskakujących zmian.

„Ze względu na ograniczenia walk odbywających się w ringu zdecydowaliśmy o przeniesieniu obszaru walki do oktagonalnej klatki. Eliminujemy problem wypadania zawodników poza obszar lin, przerw technicznych podczas przenoszenia zawodników na środek ringu oraz kontrowersji dotyczących powrotu do pozycji? ? mówi Bartłomiej Walczak, szef organizacji MMA Challengers. ?Czy nie obawiamy się kontrowersji związanych z klatką? Absolutnie nie. Motywem przewodnim gal MMA Challengers jest realna walka bez zbędnych ograniczeo, więc w rozsądnych ramach staramy się te ograniczenia eliminowad. MMA Challengers to widowisko dla prawdziwych fanów MMA oczekujących emocjonujących pojedynków na wysokim poziomie sportowym i jestem przekonany, że z zadowoleniem przyjmą tę informację”.

Co o tym pomyśle sądzi jeden z najbardziej doświadczonych zawodników MMA w Polsce, posiadacz pasa KSW a zarazem sędzia MMA Challengers ? Krzysztof Kułak?

„Myślę, że wzrost popularności MMA w Polsce pozwala organizacjom takim jak MMA Challangers posunąd sie do takiego kroku jak przeniesienie swoich walk do klatki. Pewna liczba odbiorców MMA jest za tym i są do tego przyzwyczajeni. Pozwoli to również wyróżnid się spośród innych organizatorów w Polsce”.

Najbliższa, piąta już gala MMA Challengers odbędzie się 21 listopada na Śląsku. Wśród 12 zawodowych pojedynków zobaczyć będzie można walkę obrońcy pasa MMA Challengers w kategorii 93kg ? Ireneusza Cholewy, naprzeciw którego stanie fighter ze Słowacji. Poza tym, silnie obsadzony turniej w kategorii 66kg oraz kilka walk dodatkowych. Jak zwykle zaproszono wielu gości honorowych ze świata sportów walki. Pełna karta walk zostanie ogłoszona wkrótce.

Kalendarz najbliższych imprez organizowanych przez zespół MMA Challengers w sezonie 2010/2011:
– Gala MMA Challengers 5 ? Bytom, 21 listopada 2010
– 9 Turniej MMA ? „Hadaka Waza” – najstarszy w Polsce turniej MMA bez kimon – Bytom, 12 grudnia 2010
– 10 Międzynarodowy Turniej MMA „Irigumi-Go” ? najstarszy w Polsce turniej MMA w kimonach – Katowice, 12 lutego 2011 (kat. 60, 66, 73, 81, 90, 90+ zgłoszenia zawodników do końca bieżącego roku)
– Gala MMA Challengers 6 ? Katowice, Spodek, 13 lutego 2011

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x