Viatcheslav Tislenko i Leo Booninger – sylwetki uczestników turnieju!

autor:
18 Październik 2010
0
Viatcheslav Tislenko i Leo Booninger – sylwetki uczestników turnieju!

Za K-1FIGHTS.PL

Już 24 października w słynnej hali „Torwar” w Warszawie odbędzie się wielkie europejskie wydarzenie na zasadach K-1 MAX jakim jest gala KOK World GP 2010 In Warsaw. Organizowana pod patronatem japońskiej organizacji FEG (K-1/Dream). Główną podstawą gali jest ośmioosobowy turniej w wadze do 70 kg, który jest niezwykle mocno obsadzony. I to zarówno przez polskich zawodników, jak też zagranicznych. Jak zawsze w przypadku formuły turniejowej można spodziewać się niespodzianek i sensacji.

Najtrudniej ocenić szanse polskich zawodników, bo spoczywa na nich ogromna presja i trudno orzec czy łatwo poradzą sobie z nią. Nie są oni faworytami ale szansę na wygraną istnieją. Przy tak dobrych rywalach wymagać będą ogromnego wsparcia publiczności, dlatego każdy kto zechce przyjść na galę będzie tym „drugim” zawodnikiem na ringu, który wspierać może naszych wojowników. Są nimi Łukasz Szulc z Poznania i Piotr Kobylański z Gdańska. Ich sylwetki przedstawimy w osobnym opracowaniu.

Konkurencja jest niezwykle mocna co gwarantuje ogromne emocje i obserwowanie walk na najwyższym poziomie i nie są to tylko słowa. Warto wspomnieć o ich poziomie i sukcesach, by potwierdzić, że nie ma tu przypadkowych uczestników. W większości są to sportowcy ze sporymi osiągnięciami na arenie międzynarodowej. Pora przedstawić w skrócie ich sylwetki. Na początek zawodnicy z dwóch różnych szkół: rosyjskiej uchodzącej obecnie za jedną z najmocniejszych na świecie i solidną niemiecką, popartą dobrą pracą w tym kraju gdzie Kickboxing jest po boksie drugą pod względem popularności dyscypliną sportów walki wyprzedając zdecydowanie nawet MMA.

Do najbardziej utytułowanych uczestników warszawskiego turnieju należy Rosjanin Viatcheslav Tislenko (Wiaczesław Tyszlenko – przyp. red.). 8-krotny mistrz świata Kickboxingu w organizacjach WAK?, WK?, ISK?. Był on 3 razy czempione Muay Thai (WKA, WAKO), 3 razy mistrzem Europy WKA i zawodowym mistrzem WAKO-PRO – największej na świecie organizacji Kickboxingu. Tislenko będzie zdecydowanym faworytem tej gali a jeśli awansuje do turnieju w Moskwie po gali na „Torwarze” – na własnym ringu będzie nie do zatrzymania.

Niemiec Leo Booninger to mistrz Europy ISKA z 2008 roku i WKA z 2009. Dwa razy był mistrzem Niemiec w Muay Thai (2007 i 2008) oraz w Kickboxingu w bieżącym 2010 roku. Trenuje w najlepszym niemieckim klubie tajskiego boksu i Shoot Boxingu „Hanse Gym” w Hamburgu. Zawodników tego teamu mieliśmy okazję widzieć w akcji na gali K-1 World GP In Warsaw w marcu tego roku i niestety wygrywali oni z polskimi rywalami. Niemiecki gym stawia na międzynarodowe konfrontacje i jego zawodnicy (w tym Leo) często walczą nawet w Tajlandii. Booninger na pewno będzie chciał odegrać sporą rolę w turnieju.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o