Wywiad z legendą muay thai, Johnem Wayne Parrem

autor:
04 Październik 2010
0
Wywiad z legendą muay thai, Johnem Wayne Parrem

Jeden z najwybitniejszych zawodników muay thai, Australijczyk John Wayne Parr, 17 października po raz trzeci zmierzy się z uważanym za najlepszego zawodnika muay thai na świecie, Yodsankleiem. JWP udzielił wywiadu portalowi Fightmag.net, w którym porusza kwestię walki z Tajem, oraz swoją ostatnią, kontrowersyjną potyczkę z Bruce ‚m ‚Preacherem’.

Jak tam? Jak treningi do walki z Yodsanklaiem?
Treningi przebiegają wzorowo. Mam tydzień wolnego po walce Preachera, a potem lecę do Tajlandii, gdzie będę trenował po 6 godzin dziennie, przez 6 dni w gymie 13 coins z Saenchaiem. To wspaniałe uczucie, móc znaleźć się w samym sercu muay thai.

A jak to było z historią Gunslingera?
Moi rodzice byli zatrudnieni w hodowli koni, tak więc dorastałem na farmach, można powiedzieć, że byłem trochę kowbojem. Kiedy po raz pierwszy walczyłem w Bangkoku mój Tajski trener powiedział, że muszę jakoś nazwać się przed swoją pierwszą walką. Powiedziałem mu, że jaki dorastający chłopiec oglądałem filmy z Johnem Wayne. Nie nienawidziłem tego, ale po kilku walkach przyzwyczaiłem się i tak od Johna Wayne’a poprzez wspomnianego ?Gunslingera?, aż do ?JWP?. Tak samo było w Australii, ale tam nazywali mnie ?J-Dubya?.

Jest dużo kontrowersji na temat wyniku Twojego starcia z Preacherem…
To była dziwna walka i nie walczyłem tak agresywnie jak zwykle. Zamiast tego walczyłem z kontry kopnięciem odpychającym i lewym na korpus, zawsze, kiedy Preacher atakował, po 5 rundach myślałem, że dobrze kontrolowałem przebieg walki i nie dałem się trafić żądnym mocnym ciosem. Było trochę kontrowersji, gdy po ogłoszeniu wyników okazało się, że sędziowie dali niejednogłośną decyzję dla Preachera. Byłem trochę zmieszany, zwłaszcza, że sędzia po walce przyszedł do mojej szatni i z niedowierzaniem kiwał głową, bo dał mi zwycięstwo we wszystkich rundach, inny sędzia dał mi 48-37, a ostatni uznał, że sprawiedliwym wynikiem będzie remis. Co się stało przy kartach sędziowskich, to co było w głowach sędziów i to co ogłosił announcer sprawia, że nie mam pojęcia jakim cudem przegrałem tamtą walkę. Wysłałem odwołanie do WMC, a teraz czekamy na decyzję z Tajlandii.

Opowiedz nam o swoich występach na Golden Coast.
Zrobiłem kilka amatorskich zawodów w ciągu kilku miesięcy, by dać szansę młodym zawodnikom amatorom nabrać trochę doświadczenia w sporcie, zanim zaczną walczyć na naprawdę wielkich galach. Dla zawodników z trzema, lub mniej, walkami na koncie są specjalne zasady, muszą nosić ochraniacze na piszczele i 16 uncjowe rękawice. Walczą po 3 rundy po półtora minuty. Mogą również walczyć w 10 uncjowych rękawicach, bez ochraniaczy, 3 rundy po dwie minuty. Zwykle mamy około 20 do 30 walk dziennie. Wspierają nas lokalne kluby muay thai. Dla nas to bardzo przyjemne dni i mamy wtedy okazję zobaczyć przyszłe gwiazdy muay thai w akcji.

Pay Back Time 2 w Melbourne ? trzecia walka z Yodsanklaiem . W dodatku stawką będzie Mistrzostwo Świata, prawda? Oczekujesz czegoś spektakularnego w tej walce?
Stawką pojedynku z Yodem będzie wakujący pas WKA w wadze średniej. Yod jest niesamowitym zawodnikiem, z wielkimi umiejętnościami i perfekcyjną obroną. W tej chwili to jeden z najlepszych zawodników na ziemi, bez podziału na kategorie wagowe. Już dwa razy mnie pokonał, więc wiem, że czeka mnie kolejna ciężka walka. To będzie wspaniała walka i mam nadzieję, że trzymając się mojego gameplanu uda mi się wygrać ten pojedynek.

Ile tytułów obecnie posiadasz?
Obecnie mam sześć tytułów mistrza świata i jestem panującym mistrzem WKN.

Pomyśl, Ty i Yod jesteście przyjaciółmi. Nie będzie przyjaźni w ringu?
Cóż, Yod jest zawodowcem, bije ludzi by przeżyć i jest jednym z najlepszych zawodników w tym co robi. Nie ma mowy nawet, że Yod nie będzie chciał mi urwać głowy w tej walce, z resztą ja będę chciał zrobić dokładnie to samo. Poza ringiem uważam, że jest fajnym facetem, ale obaj chcemy jednego, zwycięstwa.

A co po walce z Yodem?
Nie jestem pewien, treningi przez ostatnie kilak miesięcy były naprawdę ciężkie. Chciałbym sobie zrobić malutką przerwę, by móc spędzić trochę czasu z rodziną oraz zawitać do mojego gymu.

Dzięki za wywiad!
Cała przyjemność po mojej stronie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o