„Amerykański luz” – wywiad z Łukaszem Jurkowskim przed KSW 15

24 Listopad 2010
1
„Amerykański luz” – wywiad z Łukaszem Jurkowskim przed KSW 15


Wywiad nieco okrojony, bo z jego części stworzony zostanie osobny artykuł, z którego na pewno będziecie bardzo zadowoleni – mogę to już teraz obiecać. Tak czy inaczej tych parę pytań pozwala utrzymać kontakt z tym, co dzieje się u Jurasa, jak wygląda kwestia jego występu na Moosin i pozwala domyślać się z kim skrzyżuje rękawice w najbliższym czasie. Miłego czytania!

Wszyscy wiemy jak na papierze wyglądały Twoje początki, ale czy mógłbyś wskazać punkty przełomowe, które sprawiły, że zająłeś się MMA na dobre?
To nastąpiło po pierwszej Konfrontacji, wtedy trenowałem trzy miesiące brazylijskie jiu-jitsu. Chciałem iść trochę dalej niż taekwondo, tam startowałem, jeździłem na kadrę, ale kiedy walczyłem na jiu-jitsu zdarzało mi się być poddawanym w minutę kilka razy i poczułem, że to jest to. Nadarzyła się okazja żeby reprezentować taekwondo na Konfrontacji, więc chciałem spróbować. Nie wahałem się ani chwili, gdybym nie startował na KSW, to dwa miesiące potem Mirek organizował zawody w klatce i tak naprawdę to tam miałem wystartować. Wystartowałem na KSW i wszystko dobrze się potoczyło. Niestety w taekwondo nabawiłem się groźnej kontuzji i postanowiłem, że jeśli mam ryzykować zdrowie, to chcę to robić zawodowo i w MMA.
Czy w 2011 planujesz jakieś starty poza KSW, wiadomo już coś w sprawie Moosin?
Cały czas jestem w kontakcie właśnie z Moosin, czekam tylko na sygnał od nich i jedziemy. U nich ten termin ?amerykański luz? jest bardzo widoczny, o poprzedniej gali też dowiedziałem się sześć tygodni wcześniej. Bilet, dokumenty, badania, wszystko było na ostatnią chwilę. Na pewno wszystko odbędzie się w pierwszej połowie 2011 roku. Chcę wrócić do trzech startów w roku, bo ostatnio biłem się mało, a chcę wrócić do trochę większej intensywności.
A poza MMA, na przykład w grapplingu?
Myślę, że tak. Ja teraz, przed tą walką w Finlandii, którą wziąłem szykowałem się do startów na zawodach submission, bo nigdy wcześniej tego nie robiłem, a bardzo chciałem spróbować. Byłem nawet już wpisany na listę startową zawodów w Warszawie, ale niestety nabawiłem się kontuzji i ryzyko było zbyt duże. [o kontuzji Jurasa możecie przeczytać więcej na jego stronie]
Ostatnio rozmawiałem z Marcinem Różalskim i wspominał, że już trochę ze sobą współpracowaliście. Co sądzisz o jego szansach w MMA?
Ja myślę, że Różal zaskoczy wiele osób gdy znajdzie się na plecach, bo on naprawdę to czuje. Rzadko jest tak, że ktoś jest związany całe życie z kickboxingiem, a potem spotykasz się z nim na macie i widzisz po pierwszych ruchach, że on to czuje. Różal dobrze się broni przed sprowadzeniami. On już wcześniej się trochę kulał, choć otwarcie mówi, że tego nie lubi, ale wie co to balacha, zajście za plecy, ma już pewne umiejętności w tym temacie. Jeśli będzie ten parter do marca szlifował, to na pewno na plecach nie będzie bezradny.
Jest jeszcze wcześnie jeśli chodzi o pytanie o KSW 15, ale może masz już jakiekolwiek wskazówki, które możesz nam zdradzić co do przeciwnika?
*śmiech* No to niestety ogłasza KSW, ja mogę tylko powiedzieć, że w związku z podtytułem gali – rematch – będzie to przeciwnik z którym przegrywałem w przeszłości.
Chciałbyś coś dodać na koniec?
Chciałbym tylko pozdrowić czytelników mmanews.pl i ludzi, z którymi na co dzień trenuję.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ROBERT
ROBERT
10 lat temu

JURAS DOBRY WARIAT!!!!!!!!

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x