Fighters Only Award nominacje i typy redakcji.

autor:
11 Listopad 2010
1
Fighters Only Award nominacje i typy redakcji.

Brytyjski magazyn Fighters Only co roku organizuje plebiscyt podsumowujący wydarzenia mijającego roku. Spójrzmy na nominacje. Zachęcamy do głosowania!

Wśród wielu kategorii mamy ważne, lizusowskie i komercyjne. Do ważnych nagród oczywiście zaliczyć należy tę o tytuł „Zawodnik roku”. Wszystkie nominacje idą do zawodników UFC. Są tu Brock Lesnar, Anderson Silva, Jose Aldo, Mauricio Rua i Frankie Edgar.

Lesnar przegrał z Velazquezem w widowiskowy sposób i nominację zawdzięcza chyba tylko powrotowi do zdrowia. Shogun ciągle się kuruje,  Silva za udaną może liczyć tylko ostatnia walkę z Sonnenem. Najlepiej w ciągu roku prezentował się Aldo, stając się gwiazdą MMA, a zaczynał jako kompletnie nieznany fajter. Zwycięzcą będzie zapewne Frankie Edgar.  Pokonanie BJ Penna to duże osiągnięcie, pokonanie Penna dwa razy – to osiągnięcie wybitne. No i ma dodatkowe punkty za bycie Amerykaninem.

Walka roku: Silva vs Sonnen, Lesnar vs Carwin, Chan Sung Jung vs Leonard Garcia, Leben vs Akiyama, Santiago vs Misaki.

Pojedynek Santiago z Misakim odpada w przedbiegach – odbywał się w Japonii, a Amerykanie nie lubią konkurencji. Niesamowita walka Chana z Garcią odpada z podobnych przyczyn. Na placu boju zostają 3 pozostałe pojedynki. Wygra zapewne Lesnar z Carwinem.

Najlepsze KO: Njokuani ma Horodeckim, Velazquez na Minatauro, Shogun na Machidzie, Russow na Duffem, Franklin na Lidellu.

Chyba najbardziej spektakularne KO miało miejsce w pojedynku faworyzowanego Todda Duffe z Mikem Russowem. Duffe okładał przeciwnika przez 2 i pół rundy by samemu polec w połowie3 rundy. Świetne KO było też w walce Shoguna: dobry gameplan i świetne wykonanie.

Poddanie roku: Hughes na Almeidzie, Leben na Akiyamie, Miller na Lauzonie, Silva na Sonnenie, Werdum na Fedorze.

W sumie liczą się tu tylko dwa pojedynki: Silvy i Fedora. Wygra zapewne Werdum – to był oddech historii, to trzeba docenić.

Debiut roku: Charles Oliveira, Evan Dunham, George Sotiropoulos, John Hathaway, Jon Jones.

Prosty wybór: Jon Jones.

I na koniec jedna z sympatyczniejszych kategorii – wejście roku. Nominowani są: Anderson Silva, Clay Guida, Jason Miller, King Mo, Tom Lawlor.

Cóż Mayhem i Mo mają jak zwykle świetne wejścia, choć obecnie wykorzystanie grupy porozbieranych dziewcząt to żadna sztuka. Chyba najciekawszy w tym roku był Tom Lawlor, który wcielał się w postaci z historii MMA i nie tylko: Hulka Hogana, Dana Severna, a nawet wprowadził Setha Petruzellego na linewce jako psa – gdy jego przeciwnik miał ksywę Doberman. Brawa za oryginalność.

To tylko najważniejsze kategorie. Zachęcamy do głosowania na stronie Fighters Only Magazine: LINK

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Kamillo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamillo
Gość
Kamillo
Offline

Te nominacje są kompletnie z dupy.