Gegard Mousasi vs Jerome LeBanner i nie tylko?

20 listopad 2010
3
Gegard Mousasi vs Jerome LeBanner i nie tylko?

Trzeba przyznać, że kto jak kto, ale Gegard nie próżnuje. Jeszcze 2 lata temu, kiedy ważył 185 funtów, zdobywając po drodze kilka pasów mistrzowskich, najbardziej liczących się organizacji MMA na świecie, dziś już wie, że na horyzoncie czekają dwa kolejne pojedynki.
Najbardziej interesująca wydaje się walka z utytułowanym Francuzem i gwiazdą K-1, Jerome Le Bannerem. Jak podaje mmajunkie.com, zestawienie obu fighterów nie jest jeszcze potwierdzone na piśmie, jest jednak wielce prawdopodobne.

„Jeszcze nie wiem, czy będę z nim walczył. Nic nie zostało potwierdzone. Zapytano mnie o walkę z Le Bannerem, odpowiedziałem TAK, więc teraz jeżeli on także się zgodzi, walka odbędzie się.”

Ewentualnym miejscem, na którym doszłoby do starcia ostatecznego, byłaby sylwestrowa gala Dynamite 2010. Jeżeli organizatorzy postarają się – to nas „fanów” – czeka bardzo ekscytujące wydarzenie. Potencjalnym przeciwnikiem, zamiast Le Bannera, mógłby być ewentualnie Satoshi Ishii. Oficjalne info na ten temat nastąpi jednak wkrótce.
Jeżeli chodzi o karierę Mousasiego w Strikeforce, gdzie nie walczył od niespodziewanej przegranej z King Mo, informacje są już bardziej klarowne.

„Luty. Moim przeciwnikiem w Strikeforce będzie Mike Kyle. Luty – to jest to co słyszałem.”
„Nie wiadomo jednak do końca jak wszystko się potoczy. Być może dostanę innego przeciwnika. Jednak póki co, jest to walka którą oni chcą. Mike to twardy zawodnik. On już raz pokonał obecnego mistrza, Rafaela Calcavante. Nie wiem jednak na pewno czy będę z nim walczył, jednak na razie wygląda na to, że to będzie właśnie on.”

Musicie przyznać, że jest w Mousasim coś, co fascynuje i przyciąga. Nie chodzi tu bynajmniej o jego skromną osobę czy ogromny talent który posiada, lecz o fakt, że Holender jak mało kto wie dokładnie kiedy zakończy karierę. Wygląda na to, że ta jest już na półmetku. W jednym z wywiadów kilka lat temu, Gegard wyraźnie powiedział, że wspina się od lżejszych kategorii aż do królewskiej „ciężkiej”, po drodze zdobywając tytuły mistrzowskie. Zdobywał je już w organizacjach tj. Cage Warriors, Dream, Strikeforce. Jak sam przyznaje, planuje raz jeszcze sięgnąć po pas Strikeforce. Jeżeli się uda, rozważy przejście do wagi ciężkiej i spełni plan który skrupulatnie realizuje od kilku lat.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mastafu
Mastafu(@adminek)
Admin
11 lat temu

Wobec tego kolejny powód, aby obejrzeć Dynamite 🙂

Mastafu
Mastafu(@adminek)
Admin
11 lat temu

A z JLB w K-1 czy w MMA? Bo jeszcze nie widziałem tej informacji, gdzie zawalczy

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x