Horodecki na WEC 53 potwierdzony

autor:
03 Listopad 2010
0
Horodecki na WEC 53 potwierdzony

Horodecki

Organizacja WEC kończy swój żywot galą numer 53. Jej rozpiska wciąż jest opracowywana, choć główne walki o tytuły mistrzowskie są już ustalone.  Dziś WEC potwierdziło pojedynek Teksańczyka z polsko-kanadyjskim fajterem Chrisem Horodeckim (18-2).

Dwudziestotrzyletni Polak o wdzięcznym pseudonimie Polish Hammer i wyglądzie lalusiowatego szesnastolatka jest jednym z lepszych zawodników organizacji WEC. Dołączył do niej rok temu, a w debiutanckim pojedynku przegrał z Antonym Njokuanim (pokonał go w swoim debiucie w WEC inny Polak – Maciej Jewtuszko). Chris swoje doświadczenie fajterskie zdobywał między innymi w nieistniejącej organizacji IFL, z której wywodzi się wielu świetnych zawodników jak Roy Nelson czy Vladimir Matyushenko, walczących obecnie w UFC. Horodecki trenuje w Team Extreme Couture.

Przeciwnikiem naszego rodaka będzie Donald Cerrone – uznany fajter kategorii lekkiej słynący z bezkompromisowego i widowiskowego stylu walki.  Teksańczyk trenuje pod okiem Duane’a Ludwiga w Team Jackson.

Gala WEC 53  odbędzie się 16 grudnia. Pierwotnie miały się na niej odbyć walki wszystkich trzech Polaków startujących dla organizacji. Niestety Maciej Jewtuszko doznał kontuzji dłoni, a walka Barta Palaszewskiego nie została jeszcze potwierdzona.

Obecnie rozpiska gali WEC 53 wygląda w następująco:

Karta główna

walka o tytuł mistrzowski wagi lekkiej:  Ben Henderson (mistrz) vs.  Anthony Pettis
walka o tytuł mistrzowski wagi koguciej:  Dominick Cruz (mistrz) vs.  Scott Jorgensen
Donald Cerrone vs.  Chris Horodecki
Jamie Varner vs.  Shane Roller

Karta wstępna

Danny Castillo vs.  Will Kerr
Chris Cariaso vs.  Renan Bar?o

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x