K-1 KoK w Warszawie – karta walk

autor:
18 Listopad 2010
0
K-1 KoK w Warszawie – karta walk

Nowa wielka polska gwiazda Michał Głogowski, który na początku listopada walczył w finale K-1 World MAX w Tokio, teraz wystąpi w Warszawie na gali KOK World GP 2010 w dniu 25 listopada przeciwko niemieckiemu zawodnikowi Denisowi Schneidmillerowi, który walczył już na wielu światowych imprezach K-1 i Muay Thai. Niemiec jest groźnym zawodnikiem, choć nie straszy rywali warunkami fizycznymi. Ma za sobą walkę z tym samym rywalem co Głogowski w Japonii.

Polak walczył jednak w finale gdzie skazywany na porażkę z największą japońską gwiazdą Yoshihiro Sato i pokazał, że nie jest gorszym zawodnikiem. Michał w Japonii nie przegrał na pewno i na pewno będzie chciał rewanżu. Jednak to sprawa przyszłości. Managerowie robili co mogli by ściągnąć zawodnika z Japonii. Jednak żaden z rywali z kraju Kwitnącej Wiśni mimo kuszącej oferty nie zdecydował się na przyjazd i walkę z Polakiem w Warszawie na „Torwarze”, po tym co zobaczono w hali Ryogoku Kokugikan.

Rywalem Michała będzie „Pancernik kieszonkowy” – jak eufemistycznie można nazwać krępego i silnego jak tur Denisa Schneidmillera, który jest nie mniej utytułowanym zawodnikiem niż Polak. Łączy ich to, że obaj walczyli z Yoshihiro Sato i do niedawna to Denis był bardziej znanym zawodnikiem na świecie. Na tym jednak podobieństwa się kończą. Denis był mistrzem Niemiec WKN, amatorskim mistrzem Europy IKBO i triumfował w K-1 Max East Europe GP w Wilnie. Dało mu to udział w japońskich eliminacjach K-1 MAX. W 2008 roku triumfował także w europejskiej eliminacji Shoot Boxing S-Cup 2008 i awansował do najważniejszej japońskiej imprezy Shoot Boxingu. Przegrał tam ze słynnym Luisem Azeredo z Chute Boxe. Walczył też przeciw takim mistrzom tajskiego boksu jak Malaipet. Denis jest też partnerem treningowym dwukrotnego mistrza K-1 MAX i trzykrotnego Shoot Boxing S-Cup z Holandii – Andy’ego Souwera i blisko rok mieszkał i trenował w jego gymie. Teraz reprezentuj Hanse Gym, ale także Team Souwer.

To będzie kapitalny i zacięty pojedynek, bo Denis ma charakter pitbulla – nigdy nie odpuszcza. Skąd to wziął? Mimo, że jest Niemcem – urodził się na Syberii w liczącej 150 osób osadzie Nowonikolajewka, gdzie byli zesłani jego dziadkowie i rodzice wywodzący się z Nadwołżańskich Niemców. To fascynująca historia chłopca, który zaczął trenować Muay Thai mając kilkanaście lat, ale w Warszawie stanie naprzeciw zawodnika, który jest na fali. Głogowski poczuł swoją siłę, bo długo pracował na pozycję, która dopiero teraz daje mu możliwości pokazania skali talentu i dojrzałości, jakiej nabył w niezliczonych walkach tak amatorskich jak i sporej części zawodowej.

Denis Schneidmiller
Urodzony: 28 listopada 1985
Waga: 70 kg Wzrost: 170 cm
Pseudonim: Chucky, Pitbull
Bilans: 68 wygranych (KO: 14) Porażki: 7 Remisy: 2
Styl: K-1 Max, Muay Thai, Kickboxing

Tytuły:
2008: WBC International, Almere – Holandia
K-1 Max East Europe GP 2007 – Wilno
2006: WBC International, Hamburg – Niemcy
2006: IKBO Europe, Düsseldorf – Niemcy
2005: WKN K-1 Germany, Hamburg – Niemcy

Cała karta walk jest dostępna pod tym adresem.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o