Mistrzostwa świata ADCC ponownie w Brazylii + nowy system ważenia?

30 Listopad 2010
2
Mistrzostwa świata ADCC ponownie w Brazylii + nowy system ważenia?

Na tatame.com pojawił się wywiad z Wagnerem Gomesem – sekretarzem generalnym ADCC w Brazylii – który podał bardzo ciekawą informację. Istnieje duża szansa, że mistrzostwa świata ADCC, po ośmiu latach wrócą do Brazylii i to już w przyszłym roku.

„Istnieje możliwość, że mistrzostwa świata odbędą się w Brazylii, prawdopodobnie we wrześniu. To wciąż zależy od sponsorów i dobrego projektu dla międzynarodowego komitetu, choć oni już wstępnie wyrazili zgodę.”

Kilka miesięcy temu pojawił się u nas artykuł, w którym amerykańskie komisje stanowe rozważały nowy system ważenia w dniu imprezy (MMA). Okazuje się, że ADCC również chce być nowoczesne i poważnie myśli nad wprowadzeniem podobnego rozwiązania. W sytuacji, w której zawodnik będzie cięższy niż wymaga tego jego dywizja, zostanie zdyskwalifikowany. Na ile tak naprawdę przyniesie to nowych zwolenników bądź przeciwników? Zobaczymy…
Poza tym organizacja uruchomiła nowy layout na swojej stronie www.adccbrazil.com.br, gdzie znajdziecie wszelkie potrzebne informacje, rezultaty, zasady i artykuły. Najwyraźniej konkurencja nareszcie daje się we znaki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
KamilloSawicki Paweł Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kamillo
Gość
Kamillo
Offline

Decyzja zapadła, trzeba jeszcze zobaczyć jak będzie w praktyce. Dobrze, że tak się stało, jeśli będą to respektować to większą rolę będzie odgrywała technika, a mniejszą zaplecze i farmacja.

Mastafu
Admin
Mastafu
Offline

Ale decyzja o ważeniu na ADCC już zapadła i dlatego Pablo Popovitch nie zamieża dłużej walczyć w -77 kg… :/