Shawn Thompkins trenerem boksu

autor:
27 Listopad 2010
0
Shawn Thompkins trenerem boksu

Główny trener w gymie Team Thompkins, Kanadyjczyk Shawn Thompkins po wielu latach szkolenia zawodników MMA postanowił podjąć się nowego wyzwania i przygotować zawodowego boksera do walki.


Thompkins przygotowuje Ramona Montano (17-8-2) do walki z niepokonanym Jesse Vargasem (12-0), która odbędzie się 11. grudnia na gali, gdzie walką wieczoru będzie pojedynek Amira Khana z Rene Maidaną.

Myślę, że w boksie tylko odpowiednio trenujący zawodnik, może zostać wybitnym zawodnikiem. W klubie bokserskim panuje zupełnie inna atmosfera niż w klubie MMA. Tam zawodnicy z tytułami, albo z czołowej 10 są obsługiwani przez trenerów. Reszta zawodników stoi z boku. Inni nie sparują odpowiednio, nie poświęca się im uwagi gdy uderzają w pady, nie ćwiczy się z nimi kondycji ani siły, jeśli nie nazywają się Manny Pacquiao, Floyd Mayweather lub Amir Khan. Mam szansę się sprawdzić, bo nie jestem trenerem boksu i nie mam klubu bokserskiego, ale mam okazję przygotować boksera do walki. 11. grudnia zobaczymy, czy zostałem rzucony na za głęboką wodę.

Zawsze stawiałem na boks i kickboxing w MMA. Gdy Ramon przyszedł do mnie to myślałem, że będę musiał go sporo nauczyć, myliłem się. Golden Boy Promotions dało mu kontrakt na trzy walki. Postaram się mu pomóc, najlepiej jak tylko potrafię, by wykorzystał tę szansę.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o