UFC, Gerald Harris i Maiquel Falcao – ciąg dalszy

autor:
24 Listopad 2010
1
UFC, Gerald Harris i Maiquel Falcao –  ciąg dalszy

Sobotni pojedynek Geralda Harrisa z Maiquelem Falcao wywołał falę dyskusji na temat taktyki walki, sędziowania i manipulowania walkami. Są już pierwsze ofiary tego sporu. UFC postanowiło rozwiązać umowę z Geraldem Harrisem.

Decyzja promocji jest zaskakującą, bowiem zapaśnik był mocno promowany przez organizację po jego spektakularnym zwycięstwie w poprzednim pojedynku z Davem Branchem (KO poprzez slam). Finałowa akcja tamtej walki została szeroko opisana przez amerykańskie media na co dzień nie zajmujące się MMA, tak więc Dana White miał powody do zadowolenia. Dziwi jednak to, jak szybko zmienia zdanie o swoich podopiecznych. Harris został zwolniony tylko po jednej przegranej. Sobotni pojedynek był czwartym stoczonym przez Harrisa dla UFC.

Ciąg dalszy ma także afera zegarowa.  Jak donosi Arel Helwani komisja sportowa stanu Michigan przeprowadzi śledztwo sprawdzające, kto jest odpowiedzialny za niedopatrzenia.

UFC nie zajmuje się na swych galach sędziowaniem i pomiarem czasu na galach organizowanych w USA. Odpowiedzialna jest za to stanowa komisja sportu, żeby uniknąć ustawiania walk. Promotorzy nigdy nie mają wpływu na skład sędziowski oraz kto będzie sędzią ringowym.

Co ciekawe, może się okazać, że nie ma błędu w pomiarze czasu! Wynika to z faktu, że nie wiadomo kiedy stoper został puszczony na początku rundy! Tak więc długość rundy może być prawidłowa, natomiast mogło nie być korelacji pomiędzy czasem ekranowym a rzeczywistym lub/i sygnał oznaczający ostatnie dziesięć sekund rundy pojawił się w złym momencie.

Samo UFC odmawia komentarza w tej sprawie, tłumacząc to oczekiwaniem na efekty śledztwa komisji sportu.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments