Weekend na ringach

autor:
29 Listopad 2010
0

Przedstawiamy podsumowanie weekendu z zawodowych ringów kickboxerskich i muay thai. Walczyło kilku bardzo znanych zawodników.

Zaczniemy od dania głównego, czyli szwedzkiej gali Rumble o the Kings. Walkę wieczoru możecie obejrzeć tutaj.

Wcześniej Artur Kyshenko, po porażce w Finałowej Eliminacji K-1 Max udanie powrócił do ringu wypunktowując bardzo silnego Szweda, Marcusa Oberga. Znany z dyskwalifikacji w walce z Taiei Kinem podczas zeszłorocznej gali K-1 F16, Rumun Catalin Morosanu łatwo poradził sobie z weteranem Gary’m Goodridge’m, nokautując go w drugiej rundzie.

W Niemczech, były mistrz K-1 MAX, Albert Kraus w imponującym stylu rozprawił się z Muhammedem Gurem na gali Krush. Była to piąta walka Holendra w tym roku.

Weteran muay thai, Nathan „Carnage” Corbett znokautował w trzeciej rundzie Franka Munoza na gali Evolution 22 w Australii.

Na tej samej gali niespodziewany pogromca Johna Wayne Parra, Bruce Macfie został niespodziewanie znokautowany w drugiej rundzie przez Frankie Giorgi.

Jeszcze we Francji, na gali Nuit des Champions Taj, Khem Sitsongpeenong pokonał na punkty Abdallaha Mabela.

W Japonii natomiast niedawno odbył się 16-osobowy turniej K-1 Kohsien, czyli juniorów. Zwycięzcą został debiutant Shoei Hareyama. Faworyt turnieju, zeszłoroczny mistrz, Masaaki Noiri przegrał w drugiej rundzie z Keigo Ishidą.