Karolina Zawodnik o SPP w grapplingu

autor:
01 grudzień 2010
0
Karolina Zawodnik o SPP w grapplingu

(foto: archiwum Karoliny Zawodnik)

4. grudnia odbędą się dwie ciekawe imprezy grapplingowe. Marcin 'Kimura’ Blicharski organizuje Puchar Polski ADCC w Skale, a w okolicach Poznania PZZ zorganizuje Super Puchar Polski w grapplingu. Czołówka kobiecego grapplingu wystartuje na SPP, razem z Karoliną Zawodnik. Trochę mnie to zdziwiło i postanowiłem się skontaktować z podopieczną 'Bagiego’.


Dlaczego zdecydowałaś się na start w Super Pucharze Polski w grapplingu? Przecież tego samego dnia jest PP w ADCC?
Zdecydowałam się na start w Super Pucharze Polski w grapplingu ponieważ to trener kadry (Piotr Bagiński) ustalał skład. Dostałam zaproszenie od niego więc nie śmiałam odmówić (śmiech). Tak na poważnie to Bagi wybrał najmocniejsze dziewczyny z Polski z którymi mam okazje się zmierzyć i dlatego właśnie jadę na Super Puchar, a nie na ADCC.


Wolisz walczyć jednak w Gi czy bardziej przypadły Ci do gustu zasady grapplingu?

Dziewczyny będą walczyć na tych zawodach w Gi i no Gi, osobiście wolę walczyć w kimonie ponieważ rzadko trenujemy u nas w klubie bez, chyba że przygotowujemy się pod konkretne zawody np. w submmision. Lubię zasady grapplingu ponieważ walka jest bardziej dynamiczna, a zawodnicy są karani za pasywność. Dogrywki są kwestia dyskusyjną, ale tutaj nie będę nad nimi się rozwodzić.

Myślisz, że pokonasz Irenę Preiss?
To się okaże w sobotę.

I jakie plany na następny rok? Zamierzasz zakwalifikować się na World Pro?
Tak, dokładnie jest to mój cel na następny rok. Bardzo bym chciała się zakwalifikować i będę do tego dążyć wytrwale. Jeżeli nie uda mi się w lutym w Warszawie to jest jeszcze szansa w Londynie. Chciałabym również spróbować zakwalifikować się na MŚ w ADCC. Na razie najważniejsze jest jednak Word Pro.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x