Korupcja w MMA? Hermes Franca oszukany!

autor:
22 Grudzień 2010
0

Kolejny przykład fatalnego sędziowania czy coś więcej? Były zawodnik UFC z czterema porażkami pod rząd podjął się walki z Tunezyjczykiem z pięcioma kolejnymi zwycięstwami – Ferridem Khederem. W trakcie walki, na gali Xtreme Vale Tudo 5 w Kostaryce, okazało się, że znacznie lepiej prezentuje się Brazylijczyk i to on pewny siebie oczekiwał na decyzję sędziów punktowych. Stało się jednak inaczej. Konferansjer wyczytał nazwisko 35cio letniego Khedera, co wywołało jednoznaczną reakcję fanów. Zdziwiony był nawet sędzia ringowy, który przekonany o zwycięstwie weterana UFC, uniósł jego rękę w geście triumfu – widać to na filmie powyżej.

Hermes zareagował bezpośrednio po gali i wystosował wiadomość, która zawierała list otwarty jednego z uczestników gali, w którym skomentował całą sytuację. Z jego relacji wynika, że zaraz po ogłoszeniu wyniku walki, corner Brazylijczyka poprosił o ponowne przeliczenie punktów. Dalszy ciąg wydarzenia to jedna wielka farsa, łącznie z announcerem, który udaje, że nie mówi po angielsku i uciekającym z hali organizatorem. Co więcej, ten sam pan odmówił dostępu do kart punktowych cornerowi Hermesa – karty powinny być dostępne dla obu teamów. Nie zrażony tym faktem obóz Brazylijczyka udał się bezpośrednio do sędziów, którzy (wszyscy trzej!) przyznali zwycięstwo zawodnikowi „Team Hermes Franca”! Dodatkowo osoba opisująca całą sytuację, słyszała jak Kheder sugerował temu samemu announcerowi, oczywiście w języku angielskim, żeby uznał tą walkę za no-contest.

Nowego znaczenia tej sytuacji nadaje fakt, że Ferrid jest bliskim partnerem biznesowym jednego z organizatorów, który jest właściwie jego menadżerem. Zapewne po przemyśleniu kilku spraw, Lu Dwyer – wspomniana organizator – postanowiła zmienić wynik walki na no-contest i zaoferować rewanż w sportowych warunkach. Rewanż? Tak. No-contest? Nie! Zwycięstwo dla zwycięzcy!

Walkę możecie obejrzeć poniżej. Zobaczcie i podzielcie się z nami swoją opinią.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o