Mamed Khalidov Polakiem? Od dzisiaj to fakt!

autor:
22 Grudzień 2010
2
Mamed Khalidov Polakiem? Od dzisiaj to fakt!

mamed khalidov

(fot: Grzegorz Czykwin)

Tak jak informowaliśmy wcześniej, we wtorek – 21 grudnia – Mamed Khalidov odebrał z rąk wojewody Warmińsko – Mazurskiego Mariana Podziewskiego  akt nadania polskiego obywatelstwa. Zdjęcia i cały artykuł możecie obejrzeć i przeczytać ->TUTAJ<-, na lekturę zapraszamy również do środka posta.

Za wm.pl:

Wśród ośmiu osób, które we wtorek z rąk wojewody warmińsko-mazurskiego odebrały akt nadania obywatelstwa polskiego, był Mamied Chalidow, mistrz MMA.

? Przyznam się, że dziś czuję się trochę jak ojciec, wzruszony i dumny z tego, że kładąc swój podpis pod dokumentem sprawiłem, że Polsce przybywają nowi obywatele ? powiedział Marian Podziewski, wojewoda warmińsko-mazurski, witając nowych Polaków. ? W tym roku na mocy mojej decyzji obywatelstwo otrzymało 20 osób z Ukrainy, Rosji, Białorusi, Tunezji, Armenii, Albanii, Nigerii, Wielkiej Brytanii, a także z Ekwadoru, Egiptu, Indii i Ghany. Miałem też przyjemność 50 osobom wręczyć obywatelstwo nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Szczególne poruszenie wśród dziennikarzy wzbudził moment nadania obywatelstwa mistrzowi świata w mieszanych sztukach walki MMA ? Mamiedowi Chalidowowi ? zawodnikowi pochodzenia czeczeńskiego, mieszkańcowi Olsztyna.

Uroczystość uświetnił występ uczennic z LO 4, które nowym obywatelom zadedykowały piosenki: ?List do matki?, ?Dziwny jest ten świat? i ?Szybę?.

Na zakończenie spotkania wojewoda złożył wszystkim serdeczne życzenia udanego życia osobistego i zawodowego, spełnienia planów i nadziei. Na ręce Mamieda Chalidowa złożył życzenia wszystkim sportowcom Warmii i Mazur, by zdobywali puchary i medale, a także potrafili pokonywać swoje słabości, tak jak mistrz świata potrafi pokonywać przeciwników.

? Na ringu może i jestem twardzielem, ale w życiu jestem miękkim facetem ? mówił wzruszony uroczystością Mamied.

Chalidow to zawodnik mieszanych sztuk walki pochodzenia czeczeńskiego. W 1997 wraz z grupą Czeczenów trafił do Polski. Języka polskiego uczył się we Wrocławiu. Po ukończeniu kursu językowego rozpoczął studia na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie na kierunku zarządzanie i administracja.

Pierwszy kontakt ze sztukami walki miał w Groznym w wieku 12 lat, trenując karate. Po przyjeździe do Olsztyna trenował taekwondo, zapasy i boks. W mieszanych sztukach walki startuje od 2004. Reprezentując klub MMA Olsztyn, zdobył międzynarodowe mistrzostwo Polski w MMA w kategoriach do 85 i 90 kg.

30 grudnia 2010 roku w Tokio stoczy swoją trzecią walkę dla WVR. Jego przeciwnikiem będzie Japończyk Yuki Sasaki.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JukupukuPancrase Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jukupuku
Gość
Jukupuku
Offline

Bo to jego brat bliźniak, Komorowski nie gorszy od Jarka, swojego brata też ma…

Pancrase
Gość
Pancrase
Offline

Hehehe myślałem że to Komorowski!