MMAnews Exclusive: Wywiad z Michałem Kitą po Pro FC

25 grudzień 2010
1
MMAnews Exclusive: Wywiad z Michałem Kitą po Pro FC

Święta czy nie święta, MMAnews czuwa. Na dzień przed wigilią miałem szczęście spotkać jednego z najlepszych „ciężkich” w Polsce. Kiedy nie trenuje do walki, na co dzień Michał „Masakra” Kita (10-5-0) przebywa w rodzinnym Zabrzu. To właśnie tam, przy okazji porannej siłowni, dosłownie wpadłem na Michała, zadając mu w biegu kilka pytań. Wyszedł trochę „freestyle”, ale wstępnie umówiłem się z „Masakrą” na „po Nowym Roku” na dłuższą rozmowę. Tymczasem zapraszam do lektury.

Jak odczucia po ostatniej, niedoszłej walce z Moise Rimbonem na ProFC?
(skwaszona mina)

Podobno chodziło o problemy z wizą.
To na pewno nie były problemy związane z wizą. Kto ma problemy z wizą do Rosji?

Jak w tej sytuacji zachowali się wobec ciebie organizatorzy?
Na miejscu bardzo dużo się wydarzyło, łącznie z tym że organizator zasłabł i trafił do szpitala. Wszystko jednak odbyło się bez problemu, zapłacono mi dokładnie to co miałem zakontraktowane. Nie wypłacono mi jedynie bonusu, który mogłem otrzymać za wygraną.

Jaki wobec tego będzie kolejny krok, jakieś ciekawe propozycje?
Tak, jest tego sporo, ale to wszystko jest na razie w sferze negocjacji. Jest kilka opcji, również z USA. Mam również dobry kontakt z Bellatorem.
Teraz pojawiła się ciekawa opcja w Abu Dhabi, tamtejsi szejkowie płacą naprawdę dobre pieniądze. Wiesz, ja już mam 30 lat. Miałem nawet w rękach kontrakt z UFC, ale zupełnie nieopłacalny. Oni proponują małe pieniądze i zaledwie 3 walki na półtora roku. To nie wystarczy nawet na porządne przygotowania. Gegardowi Mousasi proponowali przyzwoite pieniądze, ale warunki te same – czyli 3 walki na rok czy półtora. Jeżeli on walczy w K-1, Dream, Strikeforce to kalkulacja jest prosta. To po prostu nieopłacalne. Obecnie MMA to jest biznes.
Miałem nawet propozycję walki z Alistairem w maju, ale oni (promotorzy) nie dopuszczą do takiej sytuacji. Ja, co ja mam do stracenia? Nic… a on miliony, więc to nie przeszło.

Wydajesz się bardziej uśmiechnięty niż zwykle. Powrót do rodzinnych stron ci służy?
E tam, jestem wkurzony w związku z ostatnią walką, bo mogłem zarobić dodatkowe pieniądze za wygraną. Rosjanie przysłali mi kontrakt na 3 walki. Powiem ci, że to jest teraz bardziej opłacalne dla mnie niż walka w USA, bo tam nikt mi tak nie zapłaci.

Ostatnio chyba sporo przesiadujesz w Polsce.
Tak, jeżeli nie przygotowuję się do walki to nie mam potrzeby siedzieć przez cały czas w Holandii.

Z twittera Drwala wiem, że Tomasz był z tobą na miejscu.
Tak, Drwal był tam żeby mnie wspierać. Bardzo mi pomógł w przygotowaniach. Być może będzie miał okazję również powalczyć w Rosji.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pancrase
Pancrase
11 lat temu

Równy gość. Ostatnio jakoś prestiż UFC spada, wszyscy kręcą nosem na to, że dają mało walk. Są najwięksi, ale wielu największych nie chce dla nich walczyć. Fajnie 😀

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x