Posiedzenie CSAC zakończone!

autor:
03 grudzień 2010
0
Posiedzenie CSAC zakończone!

sonnen barnett

Zakończyło się posiedzenie California State Athletic Comission, w trakcie którego rozstrzygnąć miały się sprawy Chaela Sonnena i Josha Barnetta.

Pierwszy przybył na posiedzenie komisji wraz kilkoma cenionymi prawnikami oraz doktorem, który potwierdził, że przepisał Chaelowi testosteron. Powodem zażywania tego hormonu ma być hipogonadyzm, na który od wczesnych młodzieńczych lat cierpi Sonnen. Choroba ta objawia się niewytwarzaniem przez organizm hormonów, a co za tym idzie niewykształceniem się drugo- i trzeciorzędowych cech płciowych. Zawodnik zarzeka się, że poinformował o swojej dysfunkcji odpowiedzialne osoby, w tym szefa NSAC – Keitha Kizera, który z kolei stanowczo zaprzecza, że taka sytuacja miała miejsce. Następnie doszło do najweselszej części tego spotkania. W pierwszym podejściu za utrzymaniem rocznego zawieszenia głosowało dwóch członków komisji, przy dwóch członkach przeciw. Rozwiązaniem okazało się drugie, które zakładało skrócenie kary do 6 miesięcy. W tym wypadku, przez niejednogłośną decyzję 3:1, zwyciężył Chael Sonnen. Skutkiem tej farsy jest upływające 2 lutego zawieszenie (ogłoszone zostało 2 września) i kara w niezmienionej wysokości 2500 dolarów. UFC ogłosiło już 128 galę w Abu Dhabi, która przypada na 19-stego marca następnego roku, jest to więc jedna z możliwych dat powrotu Sonnena do Oktagonu.

Na tym samym posiedzeniu, w sprawie odzyskania licencji zawodniczej, pojawił się również Josh Barnett. Sęk w tym, że za długo na nim nie zabawił. Stawił się sam i, z powodu nieobecności swoich prawników, zdecydował się nie składać zeznań. Jednocześnie poprosił o przełożenie spotkania i został zaproszony na 2 lutego. Przypominamy, że Josh został przyłapany na używaniu niedozwolonych substancji dwukrotnie, raz w 2002 roku a ostatnio w 2009 przed galą „Affliction: Trilogy” i niedoszłą walką z Fedorem Emelianenko.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x