Tomasz Drwal (nie)mile widziany w Polsce?

28 grudzień 2010
27
Tomasz Drwal (nie)mile widziany w Polsce?

Oczywiście tytuł to jedynie okrutna gra słów, której nie należy brać do serca… jeżeli jednak Tomasz Drwal był podatny na to „co mówią inni”, najwyraźniej byłby zmuszony na zawsze stać się „banitą MMA”, który żyłby na wiecznym wygnaniu w walce o lepsze jutro. Oto bowiem aż 64% naszych czytelników stwierdziło, że jedynym, rozsądnym rozwiązaniem dla „Goryla” po zakończeniu kontraktu w UFC, byłoby walczyć za granicami Polski i czekać na powrót do najlepszej ligi MMA na świecie. Oto dowód: („Can’t fight the internet, baby!)

UPDATE: Wkrótce oficjalny komentarz Tomasza Drwala w tej sprawie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mastafu
Admin
10 lat temu

Tylko pierwsze 2 z tych 17 🙂

Po przeanalizowaniu dogłębnie pierwszego postu na 2 stronie muszę przyznać Ci rację, a na potwierdzenie Twoich słów przytoczę Fabricio Werduma i większość walk Demiana Maii.

Boruta
10 lat temu

Nie. Piszemy w tym momencie o walce. Wybacz, ale czyżbyś przespał ostatnie 17 lat?

Mastafu
Admin
10 lat temu

Skoro sprowadzenie do parteru jest niewielkim probleme, a piszemy cały czas o Tomku…

Boruta
10 lat temu

Że co?

Mastafu
Admin
10 lat temu

Uważasz, że obrona przed obaleniami w wykonaniu Tomka Drwala praktycznie nie istnieje?

Boruta
10 lat temu

Sprowadzenie do parteru to akurat niewielki problem. Trudniej utrzymać walkę w strójce.
Czy Japończycy się garna, czy nie, to min kwestia finansowa. Min, bo to również kwestia min. związków z daną organizacją, ale wszystko jest do przeskoczenia.

Mastafu
Admin
10 lat temu

Japończycy za specjalnie nie garną się do wyjazdów, przynajmniej Ci reprezentujący jakiś poziom. Ryuta to wyjątek, bo Mamed jest jako tako znany w Japonii ze zwycięstwa nad Santiago.

BJJ lepsze, ale najpierw trzeba walkę do parteru przenieść, a nie zawsze można pullować gardę 🙂

Boruta
10 lat temu

Z dwóch powodów. Po pierwsze kogo tam mógłby dostać, nad kim zwycięstwo dałoby mu bilet powrotny do UFC? Po drugie Dana raczej Wadima nie kocha i z takze z tego powodu M-1 nie wydaje mi się dobrą odskocznia do powrotu.
Zapasy może i gorsze, ale Bjj lepsze. Poza tym są jeszcze Japończycy.

Boruta
10 lat temu

Nie wiem czy lepszymi. Maja z koleji zazwyczaj lepsze Bjj. Poza tym są jeszcze Japończycy.
Dlaczego uważam M-1 za slepy zaułek? Ano oni raczej nie zaoferują przeciwników, nad którymi zwycięstwa byłyby biletem powrotnym do UFC. W tej chwili pas w wadze średniej ma Moks. Niczego Rafałowi nie ujmując, ale co da Tomkowi walka z nim? Nie mówiac już o tym, że Dana nie pała specjalną miłością do Wadima.

Mastafu
Admin
10 lat temu

Dlaczego uważasz M-1 za ślepy zaułek??? Przecież kilku zawodników z M-1 walczyło na Strikeforce, to może nie jest to ślepy zaułek, ale finansowo na pewno dobry i walki w M-1 nie zrujnowałyby Tomka. Fakt, że walcząc w Strikeforce raczej nie powróciłby do UFC, ani Rosjanie by go pewnie nie puścili do Dany.

No z Ameryki Południowej to można ściągnąć kogoś, bo są tańsi od Amerykanów i mają gorsze zapasy, czyli są lepszymi rywalami dla Polaków.

Boruta
10 lat temu

Pawle. Niekoniecznie z USA. Jest wielu liczących sie zawodników w Ameryce Piołudniowej, Europie, czy Rosji. M-1 to wg mnie ślepy zaułek.

Mastafu
Admin
10 lat temu

Po prostu wygodniej jest zawalczyć w USA, a nie stoczyć nie wiadomo ile walk w Europie, gtdzie Drwal nie jest tak szanowany, by dostał dobry kontrakt. Mogliby go pchnąć do Rosji, do M-1. Tam chyba źle nie płacą, z tego co czytałem w wywiadzie z Kitą.

Mastafu
Admin
10 lat temu

@Paweł

Oczywiście, że można, ale sam wiesz ile trzeba zapłacić za ściągnięcie odpowiednich rywali, bo współorganizowałeś Baltic Storm. W PL to się nie zwróci jeśli zaprosisz kogoś mocnego z MW do walki z Tomkiem, bo sam Tomek jest mało popularny. Już lepsza byłaby walka Najmana z Sappem, bo by się zwróciła.

A ściągnąć kogoś z USA, kto wyjdzie do ringu za mniej niż 5 000 zielonych to sztuka.

Boruta
10 lat temu

Soszyński to osobna sprawa, bo on mieszka na tamtym kontynencie.
W Europie można walczyć nie tylko z Europejczykami!

Mastafu
Admin
10 lat temu

@Paweł Ziółkowski

A ilu Polaków walczyło w UFC? Mariusz Linke, Maciej, Damian Grabowski, Michał Kita. To nie było tyle walk co w Europie, więc może dlatego.

Nie traktuje Krzyśka Soszyńskiego jako Polaka, chociaż on dostał się do UFC walcząc w USA, a raczej przez TUFa.

Tak na dobrą sprawę to w Europie gdzie Tomek zawalczy i z kim? Najrozsądniejsza byłaby walka z Bruno Carvalho, mistrzem WFC, albo bój z Mamedem. Może Zikić i jakieś walki z Holendrami. Ile by musiał ich stoczyć, by powrócić do UFC? W USA mógłby się przenieść do 205 funtów i starać sie walczyć z Jardine’m, Irvinem i jeszcze z kimś z tej półki. Myślę, że te 3 walki zacheciłyby Danę do odnowienia kontaktów z Tomkiem, a jeśli Goryl by ich znokautował, to może nawet dwie walki by wystarczyły.

Koczot
Koczot
10 lat temu

Najlepsze było by tak jak już pisałem walczyć w USA z zawodnikami którzy zostali zwolnieni z UFC i tyle

Boruta
10 lat temu

Pancrase. Skoro najwyraźniej nie masz pojęcia z kim rozmawiasz i nie rozumiesz o czym jest mowa to się zamknij. Nikt niczego Ci nie obiecuje. Informuję, że istnieja taka możliwość. I tyle.
Sawicki Paweł . Który z Polaków walczacych w USA wszedł do UFC? Zarówno Tomek, jak i Irokez (via WEC) dostali się tam dzięki walkom w Europie, w tym Polsce.

ixi
ixi
10 lat temu

Sam oddalem glos na nie, chodzi bardziej o to by nie walczyl w Polsce bo jest to krok w tyl i nic pozytywnego nie przyniesie.

Mastafu
Admin
10 lat temu

Boruta ma trochę racji, bo przecież o opinię publiczną dbają portale tematyczne, albo ogólne jak WP.PL czy jakiś inny shit…

Dla mnie Tomek powinien wrócić do USA i starać się wejść do UFC, ale to będzie chyba dużo kosztowało

Pancrase
Pancrase
10 lat temu

Niektórzy obiecywali w Polsce już A. Emelianienko vs. Overeem 😉

Boruta
10 lat temu

Każdy wartościowy. A stać wiele organizacji. Dla Twojej informacji akurat dwie biorą pod uwagę zaoferowanie walki Tomkowi.
A z czytaniem ze zrozumieniem najwyraźniej sam masz problem. Nie pisałem o złym sędziowaniu, a o drukowaniu. Szanse na drukowanie w Polsce przeciwko Polakowi walczącemu z obcokrajowcem są mniejsze niż gdyby walka miała miejsce w ojczyźnie tego drugiego.

Koczot
Koczot
10 lat temu

aaa a doszukując się złego sędziowania w PL też to widać także …

Koczot
Koczot
10 lat temu

Nie wiem na jakim poziomie stoi czytanie ze zrozumieniem ale powtórze „dobrych 3-4 walk w USA najlepiej z zawodnikami którzy pretendują do UFC albo zostali zwolnieni”

Kto wartościowy przyjedzie do PL ??? wiadomo KSW dla Tomka odpada ze znanych przyczyn.
To jaka inna org. ma duża kasę by ściągnąć kogoś wartościowego?

Pancrase
Pancrase
10 lat temu

Boruta ma rację. Powinien walczyć gdziekolwiek tam, gdzie zaproponują mu godnego przeciwnika.

No i jest jasno powiedziane, że tytuł to gra słów. Można lubić Tomka lub nie, ale zawsze potrzeba takich ludzi jak on.

Boruta
10 lat temu

Bzdura. Liczy się to z kim walczy, a nie gdzie. Zwycięstwo nad noname’m gdziekolwiek nie da mu nic. Zwyciestwo nad renomowanym zawodnikiem da dużo, bez względu na to gdzie się odbędzie. A w polsce przynajmniej ma mniejszą szanse na sędziów drukujących przeciwko niemu.

Koczot
Koczot
10 lat temu

Walka w Polsce nie da Tomkowi NIC.
Tu nie chodzi o nienawiść tylko o to by Tomek jak najszybciej wrócił do jU eF Ce.
Musi poszukać dobrych 3-4 walk w USA najlepiej z zawodnikami którzy pretendują do UFC albo zostali zwolnieni, by pokazać, że nadaję się do UFC a w to chyba nie wątpimy! Tak jak mówił w 1 wywiadzie po zwolnieniu sam Tomek.

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x