Żelazna kurtyna „Japonia vs UFC” przełamana? Kid i Omigawa w oktagonie…

10 grudzień 2010
0
Żelazna kurtyna „Japonia vs UFC” przełamana? Kid i Omigawa w oktagonie…

Czyżby UFC powoli przełamywało lody z Japonią? Po rewelacyjnych Caol Uno, Yoshihiro Akiyama czy Takanori Gomi, amerykanie sięgają jeszcze dalej.

Wszystkie znaki na niebie (oraz zagraniczny versus.com), wskazują że najlepsza liga MMA wzbogaci się o Michihiro Omigawa (12-8-1), który zadebiutuje w lutym lub w marcu, w pojedynku z Chadem Mendesem (9-0-0). 34-letni Japończyk uznawany jest na świecie za jednego z czołowych fighterów w kategorii piórkowej.
To nie koniec dobrych wiadomości zza oceanu. Oto bowiem Dana White, dosyć krótko acz treściwie, za pomocą Twittera, dał do zrozumienia, że wkrótce zobaczymy w oktagonie mega gwiazdę japońskiego MMA, Kida Yamamoto.
Sytuacja o tyle zabawna i przypadkowa, ponieważ wynikła w sytuacji kiedy jeden z fanów wyraził chęć zobaczenia Kida w UFC. Dana natychmiast odpisał:

„Podpisaliśmy z nim kontrakt.”

Tajemnicą Poliszynela jest, dlaczego tak się dzieje. Azjatycki rynek sztuk walki przeżywa poważną depresję i chyba będzie jeszcze gorzej. Z niemal każdej organizacji dochodzą głosy o tych czy innych problemach, głównie natury finansowej.

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x