Najcięższy przeciwnik Minotauro? Kontuzje…

07 Styczeń 2011
0
Najcięższy przeciwnik Minotauro? Kontuzje…

Wg byłego mistrza wagi ciężkiej Pride i UFC – Antonio Rodrigo „Minotauro” Nogueiry (32-6-1, 1 NC), jedynym powodem dla którego nie wspiął się na wyżyny swoich możliwości, prezentowanych za czasów walki w Japonii, są ciągnące się od lat kontuzje. Ten zaledwie 34-letni zawodnik osiągnął niemal wszystko o czym może marzyć każdy atleta MMA, jednak od pewnego czasu fani widzą już jedynie, że Nogueira nie jest sobą.

„To jest kontuzja którą mam od około 4 lat. Przez ostatnie 2 lata bardzo mi dokucza. Trenowałem z tym przez wszystkie moje ostatnie walki w tym czasie i to było bardzo bolesne. Moje 3 ostatnie walki były bardzo bolesne. Prawdę mówiąc, kiedy trenowałem w 2005 roku, już wtedy czułem to lekko w biodrach, ale nie czułem tego tak intensywnie. W 2006 już bolało mocno. Kiedy przygotowywałem się na Couturea, bolało tak bardzo, że nie mogłem wówczas trenować. Po walce Andersona Silvy z Sonnenem, byłem tam razem z całym teamem, gdzie mieliśmy wspólny trening i nazajutrz nie mogłem chodzić. Dlatego też pojechałem od razu do lekarza, który jest najlepszym specjalistą od bioder na świecie. Ten spojrzał na mnie i powiedział że nie mogę walczyć. Stać cię jedynie na 40% możliwości.”

Jedyną możliwością kontynuowania kariery była więc operacja, której Nogueira poddał się bez zastanowienia.

„Miałem przeprowadzoną artroskopię w biodrze, aby wszystko wyczyścić. Miałem tam kawałek ukruszonej kości, który utknął w ścięgnie. Pod koniec stycznia muszę przejść jeszcze jedną operację na drugą stronę.”

Dowiedziawszy się o planowanej przez UFC gali w Rio de Janeiro, Rogerio postanowił przesunąć operację o dwa tygodnie.

„To jest mój cel. Chciałbym walczyć jeszcze przed tą galą, ale wystąpić tam byłoby cudownie. To jest mój cel. Jeżeli dadzą mi Brocka, będę na niego gotowy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o