Souwer ‚FEG mi płaciło’

autor:
08 Styczeń 2011
0
Souwer ‚FEG mi płaciło’

Andy Souwer nie miał problemów z wypłatami i wbrew plotkom nie dlatego nie zawalczył w K-1 MAX w tym roku. Holender w wywiadzie dla liverkick.com porusza kwestię wypłat w FEG i zapowiada atak na świat MMA.

LiverKick.com: Miałeś problemy z otrzymaniem wypłaty od FEG?

Andy Souwer: K1 zapłaciło mi wszystko co było mi winne. Pojawiły się kiedyś plotki, że K-1 mi nie zapłaciło, ale to nie prawda. Owszem, były opóźnienia, ale zawsze dostawałem pieniądze.

LK: Byłeś zaskoczony, gdy ogłoszono finałową 16 K-1 MAX, a Ciebie w niej nie było, co sądzisz o swojej przyszłości w K-1?

AS: Byłem bardzo zaskoczony, ze mnie nie zaprosili. Wygrałem dwa razy i walczyłem 4 razy w finałach. To bardzo dziwne.

(od redakcji: Souwer wystąpił na turnieju S-Cup, więc odpowiedź jest trochę naciągana. Dał słowo Takeshiemu, a K-1 to było na rękę, bo zaoszczędzili trochę pieniędzy)

LK: Co sądzisz o swojej ostatniej walce z Pajonsukiem?

AS: Walka nie była przyjemna do oglądania. Nie byłem do końca zdrowy, miałem nie zaleczoną kontuzję pleców, a poza tym czułem, że Panjunsuk nie chciał tak naprawdę walczyć.

LK: Co powiesz o przyszłej walce z Aussie Ouzgni?

AS: Aussie nie jest stawiany w roli faworyta, ale jest naprawdę bardzo, bardzo niebezpieczny. Jest wysoki, ma bardzo dobre kolana i kopnięcia. Aussie to nie jest zawodnik, z którym chciałbym się zmierzyć, ale by być najlepszym trzeba walczyć z najlepszymi.

LK: Jak przybrałeś na wadze w ciągu ostatnich 3-4 lat? Przecież dużo trenowałeś, miałeś dużo walk. Dużo musisz zbijać do każdej walki?

AS: Moja waga waha się w granicach 75 kg, więc muszę zbijać tylko 5 kg. Zwykle zbijałem wagę, nie powodując ubytku siły, więc to nie jest dla mnie jakimś problemem. Mam dobry zespół, który pomaga mi w treningach i daje dobre rady.

LK: Jak wszedłeś w świat kickboxingu?

AS: Zacząłem gdy miałem 7 lat, a w wieku 16 lat miałem pierwszą walkę o pas mistrza świata i wygrałem. Później, w wieku 19 lat ludzie z Shootboxingu szukali dobrych, silnych zawodników, ale takich, którzy nie wygraliby turnieju S-Cup. Mój trener mi to powiedział, ale to była nieprawda. Wygrałem, a później jeszcze dwa razy wygrywałem turniej. Zabawnie wyszło.

LK: Myślisz już o czasie, gdy przestaniesz walczyć? Co chcesz robić po zakończeniu kariery zawodniczej?

AS: Chcę skończyć karierę w wieku 30 lat (obecnie ma 28 przyp. red.). Już teraz mam sporo spraw na głowie związanych ze swoim gymem i innymi sprawami. Najpierw jednak chcę odzyskać status najlepszego na świecie i by to osiągnąć, muszę pokonać Petrosyana. Dopiero potem odejdę na emeryturę.


LK: Co powiesz o kickboxingu w Holandii, a raczej o sytuacji politycznej kickboxingu i scenie sportów walki?

AS: Lubię swój sport, ale widzę także, że wielu ludzi wykorzystuje sport w złych celach. Nastroje polityczne są obecnie przeciwko naszemu sportowi, to nie jest dobre, ale zapobiegnie rozprzestrzenianiu się nasienia zła w przyszłości.

LK: Zmieniałeś swój trening na przełomie całej kariery? Holandia ma wiele znakomitych gymów. Jak tam jest z przygotowaniem fizycznym? Trenowałeś w Tajlandii albo w Japonii?

AS: Nie trenowałem nigdy w Tajlandii, bo tamtejszy styl walki znacznie różni się od holenderskiego. Mój kickboxing wciąż się poprawia, mam trenera od boksu, od kickboxingu, od przygotowania siłowego, fizjoterapeutę i człowieka, który pracuje ze mną na tarczach. Ci wszyscy specjaliści bardzo mi pomagają poprawić moje umiejętności.

LK: Jak Ci się podoba w Japonii i jak tam jest z fanami? Jak z popularnością w Holandii?

AS: Kocham Japonię i japońskich fanów, przez te wszystkie lata Japonia stała się moją drugą ojczyzną. Walki w Holandii są dla mnie bardzo wyjątkowe. Nie walczę tam często i każdą walkę przeżywam tak, jakby była moją pierwszą walką.

LK: Amerykanie uwielbiaj Cię oglądać, kiedy zawalczysz w USA?

AS: Też ich kocham. Dostaje wiele maili od amerykańskich fanów i jestem zachwycony. Niedługo przyjadę do USA by trenować. MMA, przybywam (śmiech).

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

avatar
 
Photo and Image Files
 
 
 
Audio and Video Files
 
 
 
Other File Types
 
 
 
  Subscribe  
Powiadom o