Vitor Belfort sprowadza mistrzów Karate przed walką z Andersonem Silvą

13 styczeń 2011
3
Vitor Belfort sprowadza mistrzów Karate przed walką z Andersonem Silvą

Zaledwie rok temu Vitor Belfort zdobył niebieski pas w Karate, aby dzisiaj uznać, że to właśnie zdolności wyniesione ze stylu Shotokan, odegrają największą rolę w pojedynku z Andersonem Silvą na UFC 126. „The Phenom” dołączył do obozu treningowego, prowadzonego przez Jayme Sandalla – mistrza Karate Ameryki Południowej.

Sandall pomagał Belfortowi w walce z Richem Franklinem i wszyscy pamiętamy jej błyskawiczny i zaskakujący przebieg. Jak obiecuje ekipa treningowa Belforta, na pojedynek z Andersonem przygotowali specjalną strategię.

„Zamierzamy przygotować bardzo techniczną strategię, specjalny plan do walki z Silvą. Mistrz Vinicio Antony zaprojektował serię ruchów Karate i w rezultacie uzyskał specjalną strategię dostosowaną do tego pojedynku.”
„Karate raz jeszcze przyszło z pomocą i zaostrzy zdolności Vitora. On już w tej chwili robi kondycję, stójkę i walkę w parterze. Jest dobrze wyszkolony. teraz dodamy jeszcze timing i trzymanie dystansu, zarówno w ataku jak i w obronie.”

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arczi
11 lat temu

ale żeby akurat karate ćwiczyć?! :O

F. Georgiew
11 lat temu

Zgadzam się, o ile nowoczesne style karate (Maciej Górski – Sei-Budokai, Semmy Schilt – Ashihara, etc.) są kompatybilne z MMA, to inne wymagają już mocniejszych zmian, które tak naprawdę z metodyką nauczania karate i stylem walki charakterystycznym dla karate nie mają już dużo wspólnego. To ma sens, tylko pytanie czy aby na pewno to dalej jest karate?

Pancrase
Pancrase
11 lat temu

Dziwny wybór. Robienie karate pod MMA ma sens, ale mało które karate zapewnia odpowiedni hardkor na treningach i mało który trener karate ma pojęcie o trenowaniu go pod kątem MMA. Lyoto dużo korzysta z metod shotokańców (zejścia, te jego dziwne ataki), ale ogólnie mało komu się to udaje i wychodzi na dobre.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x