Joe Warren przegrywa w zapasach z naszym

autor:
05 Luty 2011
3

Joe Warren poważnie myśli o starcie na Olimpiadzie w Londynie w 2012 roku i już zaczął ku temu przygotowania. Jednak mistrz Bellatora w wadze piórkowej rozpoczął sezon zapaśniczy nie najlepiej. W zapasach klasycznych na memoriale Dave Schultza Joe przegrał dwie walki i z dumą muszę napisać, że pierwszym pogromcą był zawodnik z Polski, Edward Barsegjan który rozprawił się z Warrenem w dwóch rundach (4-0 i 1-1). W repasażach zawodnik MMA nie sprostał rodakowi, którym był Marco Lara, znów w dwóch rundach.

Memoriał to jedno z najważniejszych świąt w amerykańskich amatorskich zapasach, na których nie zabrakło Polaków. Dzięki Polskiemu Związkowi Zapaśniczemu (zapasy.org.pl) wiemy jak poszło naszym reprezentantom, ale o tym w rozwinięciu.

Damian Janikowski
(Śląsk Wrocław, kategoria wagowa 84 kg) zwyciężył w niezwykle prestiżowym Międzynarodowym Turniej Zapaśniczym im. Dave?a Schulza w Colorado Springs w Stanach Zjednoczonych. W półfinale pokonał aktualnego mistrza świata Bułgara Hristo Marinova, rewanżując się za problematyczną porażkę w półfinale ubiegłorocznych Mistrzostw Świata w Moskwie. Tym razem obyło się bez kontrowersji i górą był Janikowski, piąty zawodnik świata.

Dobrze wypadli także pozostali reprezentanci Polski. Edward Barsegjan (Cartusia Kartuzy) stanął na najniższym stopniu podium w kategorii wagowej 60 kg. W repasażach pokonał piątego zapaśnika z Moskwy, Bułgara Ivo Angelova.

Brązowy medalista ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów Dawid Ersetic (Unia Racibórz) zajął czwarte miejsce w kategorii wagowej 55 kg. Wicemistrz Europy w tej grupie wiekowej z roku 2009 Jakub Tim (Sobieski Poznań) był szósty w wadze 74 kg.

Nasz najcięższy ? Łukasz Banak (Śląsk Wrocław, 120 kg) ? w półfinale doznał urazu kostki i ostatecznie został sklasyfikowany na czwartej pozycji.

Pozostali reprezentanci Polski zajęli dalsze miejsca.

Dzisiaj w Colordo Springs rywalizują przedstawiciele stylu wolnego, jutro natomiast nasze zapaśniczki, na czele z brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Pekinie Agnieszką Wieszczek-Kordus.