Paul Daley „not impressed” wystąpieniem Nicka Diaza i obiecuje nokaut

02 luty 2011
1
Paul Daley „not impressed” wystąpieniem Nicka Diaza i obiecuje nokaut

„Uderzam jak mało kto w wadze pół średniej.” – stwierdził Paul Daley. „Znokautuję Diaza. Znokautuję go do nieprzytomności.”

Brytyjczyk jest właśnie na fali trzech wygranych z rzędu. Jego rekord MMA wynosi 26-9-2 i wkrótce może pojawić się przed nim szansa powiększenia rekordu o kolejne, liczące się w rankingach nazwisko. To obecny mistrz wagi pół średniej japońskiej organizacji DEEP – Yuya Shirai. Była to dosyć ryzykowna decyzja ze strony Daleya, bo to on miał się zmierzyć z Diazem 29-go stycznia o tytuł, ale odrzucił propozycję na rzecz „cieszenia się świętami Bożego Narodzenia”.

„Nie powiedziano mi wprost, że ryzykuję szansę walki o tytuł. Mimo wszystko zgodziłem się. Jeżeli jesteś następny w kolejce po tytuł Strikeforce, walczysz (gdzie indziej)… i przegrywasz, dlaczego miałbyś wciąż być kandydatem numer 1? Nawet jeżeli nie powiedzieli mi wcześniej o ryzyku jakie ponoszę, nie oczekuję że mogłoby być inaczej.”

Zgodnie z obietnicą Strikeforce, Paul będzie miał swoją szansę z Nickiem Diazem w okolicach marca. I jak stwierdził „Semtex”, nie zaimponowało mu wystąpienia obecnego mistrza wagi „welterweight” w pojedynku z „Cyborgiem”.

„Myślałem, że Diaz ma się dobrze. Myślę, że robił lepsze wrażenie w innych pojedynkach. A ja spodziewałem się, że Evangelista będzie raczej przewidywalny. Wydawało się, że będzie po nim już w pierwszej rundzie, po tym jak chwiał się na nogach. On walczył już nawet w wadze ciężkiej, dlatego jego ciało będzie miało spory problem przyzwyczaić się wagi pół średniej. Z kolei Diaz, on walczy z każdej pozycji, używa zarówno rąk jak i nóg. Później zszedł do parteru. Jednak nie byłem pod dużym jego wrażeniem, ponieważ spodziewałem się, że pokona Cyborga. wystąpienie było po prostu OK.”

„Większość jego sprowadzeń wychodzi z klinczu, albo obala ich po uderzeniach na korpus. Ta strategia jednak nie zadziała ze mną. Tak, jest szybki ale nie jest tak eksplozywny jak ja, jeżeli chodzi o MMA. Ma świetną kondycję, ale co się stanie jeżeli ja ruszam się trzy lub cztery razy szybciej niż ktokolwiek z kim on walczył do tej pory? Jak zamierza sobie z tym poradzić?”

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
TheOutlaw
TheOutlaw
11 lat temu

i tak trzymaj Paul ;D

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x