Porcja wywiadów po UFC 127

28 Luty 2011
0

Jak zawsze po każdym evencie UFC, prezentujemy porządną porcję wywiadów z małym tłumaczeniem, dla naszych czytelników, którzy nie władają językiem angielskim w stopniu zaawansowanym.


BJ Penn nieco enigmatycznie odpowiada na pytanie, czy wg niego walka zasługuje na remis i nie potrafi jednoznacznie odpowiedzieć, jaki będzie kolejny krok w jego karierze. Jedynym rozsądnym rozwiązaniem byłby wg niego rewanż, który tak naprawdę zadecyduje o tym co dalej. Były mistrz twierdzi, że wciąż tli się w nim ogień i czasami wstaje z chęcią zabicia wszystkich w około a czasami wręcz odwrotnie, myśli o życiu i rodzinie. Pierwszym wobec tego krokiem będzie odczekać i poczekać aż opadną emocje.

Bisping twierdzi, że Jorge przekroczył pewną granicę, próbując ośmieszyć go przed całym światem, dlatego właśnie musiał zrobić z niego przykład. Anglik stwierdził ponadto, że w życiu jest osobą bardzo emocjonalną, która stara się dawać innym przykład i być ambasadorem MMA, dlatego próby ataku na jego osobę wyzwoliły w nim pewne emocje, którym dał upust w trakcie walki.
Jeżeli chodzi o nielegalne kolano na twarz podpierającego się Rivery, Michael raz jeszcze przeprosił twierdząc, że po prostu był to wynik wynikający z dużego tempa walki.
O ile fani są w stanie wybaczyć nielegalne uderzenie, o tyle fakt splunięcia w stronę narożnika jego przeciwnika po walce, wydaje się nie do przyjęcia. Bisping raz jeszcze przeprosił, jednak podkreślił że sekundanci Portorykańczyka rzucali w jego stronę wyjątkowo nieprzyzwoite obelgi, co dodatkowo podkręciło negatywne emocje. Wyjaśnił jednak, że nie opluł (nie miał zamiaru) żadnej osoby a jedynie splunął w ich kierunku na ziemię, żeby pokazać co sądzi o Jorge prywatnie.
Na pytanie jaki będzie kolejny krok w jego karierze odpowiedział, że ma nadzieję iż dostanie kogoś z czołówki i ma nadzieję że nie będzie to Chael Sonnen, bo nie wytrzymałby dwa razy z rzędu osobistych ataków, jakimi częstował go przez ostatnie tygodnie Jorge Rivera.

Jon Fitch był skołowany, kiedy usłyszał jak sędziowie punktowali pojedynek, bo jeszcze nigdy żadna z jego walk nie zakończyła się remisem. Ponadto był niezwykle zaskoczony strategią BJ Penna i zajęło mu półtorej rundy żeby zrozumieć o co chodzi i żeby móc powrócić do pierwotnego planu.
W obecnej sytuacji i przy niedoskonałym systemie punktowania, idealnym rozwiązaniem wg Fitcha, mógłby być planowany pomysł wprowadzenia pięciu rund dla pojedynków z walki wieczoru, nawet jeżeli stawką nie byłby tytuł mistrzowski.

Brian Ebersole opowiada o trudnej drodze jaką przebył, żeby w końcu dostać się do UFC. Pomimo debiutu i całej otoczki towarzyszącej imprezom UFC, czuł się swobodnie. Na pytanie o porównanie innych eventów na których walczył do UFC, odpowiedział że mają się nijak do profesjonalizmu UFC. Wreszcie cały świat, rodzina i znajomi mogli zobaczyć czym tak naprawdę zajmuje się w życiu.
Australijczyk wyjaśnił również co oznaczała tajemnicza strzałka, skierowana w górę, wygolona z jego włosów na klatce piersiowej. Otóż w całej jego dotychczasowej karierze (ponad 60 walk), zaledwie 4 razy miał podbite oko. Stąd pomysł na wskazówkę dla swojego przeciwnika, gdzie uderzać żeby trafić w szczękę.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x