Bądź jak Korean Zombie

28 Marzec 2011
Bądź jak Korean Zombie

Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie ten weekend w MMA należał do technicznego jiu-jitsu. Z odwróconymi trójkątami w Bellatorze zapoznaliście się wczoraj, dziś serwujemy Wam twistera Korean Zombie z UFN 24. Oprócz tego krótki tutorial, który pomoże Wam powtórzyć jego wyczyn na treningu MMA lub grapplingu.


Najpierw sama akcja:

A teraz tutorial przedstawiający dojście do twistera z bocznej. Jeśli chcecie zobaczyć inne warianty, szukajcie w Internecie pod hasłem Eddie Bravo.

Komentarze

 • Leglocker

  Nie wiem, czy wstawianie tu tutoriali z twisterem jest dobrym pomysłem. Obawiam się, że jakiś dzieciak lub cwaniaczek z białym pasem będzie chciał zaszpanować kumplom i może zrobić komuś krzywdę. Nie oszukujmy się, twister to nie jest trójkąt czy balacha. To bardzo bolesna i niebezpieczna technika, kręgosłup może nie wytrzymać naporu jakiegoś głupka

 • TuffGuy

  Leglocker – tak szczerze myślisz, że jakikolwiek dzieciak lub cwaniaczek z białym pasem zrobi twistera? 😉

 • F. Georgiew

  Szczerze, wrzuciłem to raczej po to, żeby ludzie lepiej rozumieli jak działa twister. Myślę, że zdolność wykonania tego w walce to cecha ludzi o takim stażu, który wyklucza już głupoty. Sam fakt, że nawet w grapplingu takie zagrywki to rzadkość o tym świadczą.Ale faktycznie, warto dodać, że jak będziecie ćwiczyli to z kolegami to ostrożnie, bo (zwłaszcza bez rozgrzewki) łatwo o dość poważne kontuzje.

 • Leglocker

  Może początkujący go nie zrobi, ale wśród starszych stażem zawsze może znaleść się jakiś głupek. A trzeba pamiętać, że to jedna z najniebezpieczniejszych technik.

 • marius

  Twister o ile dobrze pamietam to w grapplingu, adcc i bjj na zawodach jest zakazany dlatego go niewidzisz. Pozatym od samego patrzenia kregoslup boli.

 • Szał popularności twistera był parę lat temu. Wszysccy przeżyli.

 • TuffGuy

  Poza tym zawsze można krzyczeć