Juras i Maciej Górski kończą kariery….

autor:
22 Marzec 2011
Juras i Maciej Górski kończą kariery….


Czy KSW Team jeszcze kiedykolwiek będzie taki jak kiedyś?

„Kariery”, jeżeli w ogóle można mówić w polskim MMA o jakichkolwiek karierach.

Wcale mnie nie dziwią te decyzję. Zawodnik, nawet taki jak oni (średniej klasy) powinien mieć zapewnione satysfakcjonujące go warunki. Obaj są zdolni i z powodzeniem mogą rozwijać się na innych gruntach – tak jak w przypadku Jurasa – relacje na żywo. Obaj zaczęli trenować mma w zasadzie zaraz po pierwszych startach w tej formule, więc za późno. Nawet dobrze prowadzeni (szczególnie Juras) mają sporo porażek na koncie.

Decyzja Maćka jest tłumaczona przez właścicieli tym, iż powinien ochłonąć i przemyśleć sprawę na spokojnie. Przecież on tą decyzję podjął już znacznie wcześniej. Po tej walce dotarło do niego że mało zarabia?

Nie dziwię się że ludzie mający tzw. „łeb na karku” odchodzą z mma. Bycie „gwiazdą” i podnietą dla małolatów może satysfakcjonować chłopaczków dwudziestoletnich. Później zaczynają się schody. Obijać sobie gębę za grosze ku uciesze gawiedzi to mogą żule pod kioskiem a nie osoby mające rodziny na utrzymaniu.

Za parę lat w mma zostaną sami frustraci nie mający nic do stracenia i nie umiejący w życiu robić nic innego(po wyrokach itp). Ale niestety i takie osoby nie mogą być spokojne o swoją przyszłość. Kontuzje, seria porażek itp – i nikt cie nie zna…

Zawodnicy MMA (nie tylko w Polsce) są „tłamszeni” i dostają marne grosze aby byli wkurwieni i sfrustrowani. A swoje frustracje i nerwy uzewnętrzniali w ringu. Bo po to przychodzą ludzie. Widzieliście kiedyś obrazek osiołka który idzie za marchewką na kiju?

Nie wiem czym zakończyć ten wywód. Może – kto następny okaże się na tyle mądry by zakończyć „karierę” w KSW?

Komentarze

 • TD

  Mocny tekst… jutro na bank zadzwoni Artur Przybysz.

 • TD

  W sumie nie wiem jak skomentować. Znane są mi pewne fakty co do wypłat i rozumiem ich decyzje. Sporo smutnej prawdy zrzuciłeś ze swoich barków. Coś w sumie o czym mało kto głośno powie i na pewno taka krytyka nie spodoba się KSW. Z kolei na ich obronę (KSW) powiem, że w sumie na MMA prawie nikt nie zarabia. Przykład? Jedynie UFC, które również nie jest rozrzutne jeżeli chodzi o wypłaty i jako jedyne zarabia. Strikeforce padło, Pride padło, o mniejszych nawet nie ma co wspominać. KSW też zarabia i wątpię żeby ktoś w PL jakoś szczególnie zarabiał na zawodowym MMA. Prawda jest taka, że jeżeli mamy zobaczyć MMA na takim poziomie, ten fakt musi jeszcze trochę potrwać.

 • KSW to promocja samego siebie i dzięki temu możesz się popromować jako trener. Jakoś sekcje istnieją, więc bycie trenerem nie jest jakieś mega niedochodowe.

  Nie będzie z MMA wielkiej kasy przynajmniej w przeciągu następnych jeszcze pewnie 5 lat, bo nie mamy nikogo na eksport jak w boksie był Gołota, czy teraz Adamek i w tym ja bym upatrywał szans na zwiększenie dochodów. Sam Mamed ma już swoje lata, trzeba kogoś nowego

 • Paweł. Otwórz klub to zobaczysz jak dochodowe to jest, 🙁

 • Paweł

  Masz klub, a pracujesz gdzieś indziej? Nie mówię, że to nie jest dochodowe, ale skoro są kluby, to znaczy, że trener może utrzymać siebie i rodzinę

 • Ja nie utrzymuję rodziny. A ostatnie dwa miesiące musiałem pożyczyć pieniądze, żeby mieć z czego opłacić salę. Jak chcesz trzaskać kasę to załóż szkołę tańca, to jest biznes. Sztuki walki nie, a już najmniej MMA. A im wyższy poziom klubu, tym jest gorzej bo są większe wydatki.

 • MZ

  Fajny tekst. Jak to mówią „Sport to zdrowie”…ale nie zawodowy sport…
  Chyba autor pomylił krzyżyki 🙂 Wykreślony został Maciek i Irvin. Juras stoi obok.
  Pozdrawiam

 • ix

  Super art, brakuje chlodnego spojrzenia na niektore sprawy

 • griffon

  MMA jak widać będzie zawsze niszowe (oprócz jak tu słusznie napisano rynku USA i monopolu UFC)….dlatego większość ćwiczących bedzie traktowało jak hobby…a wtedy poziomu swiatowego nie bedzie…trudno. Ja ćwicze bo lubie…po pracy..wiem że nawet gdybym był dobry to bym się z tego nie utrzymał. I setki/tysiące zapaleńcow o wiele bardziej utalentowanych tak samo skończy.

 • Niko skinhead i obok murzyna mu się na zdjęciu trafiło 😀
  haha ;D