Łukasz ‚Juras’ Jurkowski dla MMAnews: „Definitywnie, to jest koniec mojej kariery.”

20 Marzec 2011
Łukasz ‚Juras’ Jurkowski dla MMAnews: „Definitywnie, to jest koniec mojej kariery.”


Foto: konfrontacja.com

Gala KSW 15 równie zaskakująca co dynamiczna. Zaskakująca nie tylko ze względu na przebieg niektórych walk, co raczej ze względu na pewne fakty wynikłe po evencie. Jednym z takich wydarzeń było ogłoszenie przez popularnego „Jurasa” zakończenia kariery.

Zaskoczeni byli wszyscy, fani jak i sami organizatorzy. Koniec końców, na każdego przychodzi pora. Jednak o ile nas pamięć nie myli, Łukasz wciąż ma zakontraktowaną walkę na Moosin, na którym poradził sobie ostatnio znakomicie. Zapytany przez nas zawodnik, wyjaśnia dokładnie swoją decyzję:

Nie, definitywnie to jest koniec mojej kariery. Nie będę walczył ani w Polsce, ani za granicą.

Jak przyznaje, nie oznacza to że do końca rozstaje się z zawodowym ringiem:

„Ogólnie mam sporo pracy związanej ze sportami walki i nie narzekam na brak zajęć.”

Wczorajsza, piętnasta konfrontacja pokazała, że zawodnicy KSW Team mają jeszcze przed sobą sporo pracy, żeby nadgonić światową czołówkę. Powód?

„Naszym zawodnikom brakuje raczej tego światowego obicia i to wszystko. Zobaczcie na Sokodjou, jego rekord może nie imponuje, ale on walczył dla największych organizacji i walczył z największymi zawodnikami.”

Komentarze

  • Zdecydowanie prawda, że obicia, bo umiejętności są i to ogromne… Zresztą PL to nie tylko KSW, bo jest Held, Polok, Damian G, Michał Kita, Tomek Drwal czyli mocna ekipa, która może odnieść sukces za granicą, a jest jeszcze Trędowski i Jocz

    Juras, dzięki za lata na ringu! Przyjemnie się Ciebie oglądało

  • S

    Ja nie wyobrażam sobie UFC bez Jurasa, oczywiście jako komentatora. Bardziej bym się zmartwił gdyby przestał komentować walki.Nie mówię tego ironicznie po prostu dla mnie bardziej sprawdza się w tej roli.