Martin Lewandowski dla MMAnews.pl

autor:
19 Marzec 2011
3
Martin Lewandowski dla MMAnews.pl

Foto: Adam Kuryło / fotowariaty.com.pl

Udało mi się uciąć pogawędkę z Martinem Lewandowskim, współwłaścicielem KSW, który odpowiedział na kilka pytań, które nurtowały mnie, a także fanów. Oto wywiad z Martinem Lewandowskim przed KSW 15.

Witam! Zacznijmy od Mameda. Miał walczyć z Lindlandem, później był Leites, a teraz Irvin. Jaki jest sens tej walki? Czy nie lepiej byłoby wypromować walkę Mameda z Bruno Carvalho o prymat w wadze średniej w Europie?
Osobiście ubolewam na tym, że nie ma Lindlanda ani Leitesa. Nie ma o ukrywać, Irvin miał doskonałą przeszłość, ale ostatnio nie wiedzie mu się najlepiej. Nie mogliśmy jednak wybrzydzać na dwa tygodnie przed walką i była to najlepsza z możliwych opcji. Jeśli chodzi o Bruno Carvalho, to znam go osobiście, to on więcej zyskałby promocyjnie na tej walce, niż Mamed. My musimy brać pod uwagę także pod uwagę rozpoznawalność przeciwników dla Mameda i dla Janka. Nie chodzi tutaj o dobry rekord. Dla Mameda jest trudno znaleźć przeciwnika, bo większość zawodników się po prostu jego boi. Leites miał kontuzję, która nie wykluczała go z walki, ale z treningów na jakieś 3 tygodnie. Na szczęście James był w gazie, czyli w treningu, potrzebował teraz walki i był wolny. Było jeszcze kilku potencjalnych rywali Mameda.

Kto na przykład?
Myśleliśmy nad Joey’em Villasenorem.

Co dalej z KSW Extra? Ile jeszcze gal Extra w tym roku?
Będzie jeszcze jedna gala Extra, teraz jesteśmy jeszcze myślami przy KSW 15, zaraz będzie KSW 16 i następne KSW Extra odbędzie się najprawdopodobniej w następnym półroczu. Na razie jesteśmy pewni co do KSW 16. Niestety w Polsce nie ma takiego rynku, żeby można było zaplanować gale z tak dużym wyprzedzeniem.

A główne gale? Ile jeszcze będzie gal w tym roku?
Będzie jeszcze KSW 16 i KSW 17. KSW 17 odbędzie się najprawdopodobniej w październiku.

Jakie są plany co do Daniela Dowdy?
On musi przezwyciężyć problemy prywatne. Musi się zebrać w sobie, jeśli będzie miał ochotę wrócić, to powróci, na KSW zawsze się znajdzie miejsce dla niego. Oczywiście wróci, stoczy dwie walki i zobaczymy jak to się wszystko ułoży. Nie będziemy stosować zasad UFC, że trzy przegrane i zwalniamy zawodnika z kontraktu.

UFC zmonopolizowało rynek sportów walki kupując Strikeforce. Czy w związku z tym łokcie i klatka pojawią się na KSW?
Zamierzamy kupić UFC (śmiech). Wiesz sam, łokcie są dobre dla tych, którzy mają pojęcie o MMA, ćwiczą. My jesteśmy jednak pomiędzy tym co jest fajne, dobre dla sportu, a tym, co nie godzi masowej publiczności. Jakbyśmy wprowadzili łokcie w parterze i wpuścili zawodników do klatki, to zaraz poszłaby fama, że KSW roi zwyczajne bijatyki, a nie sport. Mi osobiście nie podobają się ani kolana na głowę, ani soccer kicki. To nie jest już fajne, to nie wygląda jak sport, tylko zwyczajna bijatyka. Łokcie jak najbardziej, ale jeszcze jest za wcześnie dla polskiej publiczności, by wprowadzać takie rzeczy.

A co z Davidem Olivią? Była propozycja walki z Karolem Bedorfem. Dlaczego nie zobaczymy go na KSW 15 i kiedy w ogóle amerykański zapaśnik pojawi się na ringu KSW?
Nie omówił, David przyjął tę walkę, ale później zadzwonił do mnie mówiąc, że ma problemy natury rodzinnej i że wycofuje się z pojedynku. Myślę, że jeśli Karol wygra walkę z Rogerem, to w następnym pojedynku zmierzy się z Davidem Olivią. Myślę, że jeszcze w tym roku zobaczymy ten pojedynek.

Ostatnio robicie coraz więcej walk w dywizji powyżej 105 kg. Planujecie jakąś walką o pas w tej dywizji? Np z udziałem Mariusza?
Teraz kończymy dwa turnieje, zrobimy turniej w wadze średniej, później półciężkiej i wyższe. Na razie mamy kategorię do 105 kg, później może opaszemy nowych mistrzów, ale na razie mamy wystarczająco dużo kategorii wagowych.

Pride organizowało turnieje absolute, czy na KSW możemy spodziewać się takiego turnieju?
Myślę, że turniej to raczej nie, ale jakieś extrafighty z pewnością się pojawią. Turniej jednak dla mnie wyglądałby trochę zbyt karykaturalnie. Wg mnie zestawienie Silvy z Fiodorem to była trochę pokraczna walka. Mi się to osobiście nie podoba i nie wiem, czemu mają służyć takie turnieje. Jest dużo problemów, jeśli na ważeniu jest różnica jednego kilograma, a co dopiero jak będzie 20 czy 15 kg przewagi na korzyść jakiegoś zawodnika.

Czy jeśli Irvin nie wyrobi wagi, to czy walka z Mamedem będzie o pas?
Tak oczywiści, on ma tam 300 g w ogóle do wyrobienia (dowiedzieliśmy się, że James wniósł na wagę 6 kg więcej niż powinien).

Dlaczego zawodnicy KSW mają kontrakty na wyłączność?
Dlatego, że walki na KSW to ogromna promocja dla zawodników. Uważamy, że ta promocja, która jest wymierzana w grubej gotówce, bo nasz interes jest wart teraz na kilka milionów złotych. Nie chcemy odpuścić, bo angażujemy się w to, to nasza ciężka praca promocyjna. To jest ewenement, że przeglądasz gazety i czytasz o zawodnikach MMA. W boksie pojawiają się praktycznie tylko dwa nazwiska, które walczą o pasy i o paski, a my mamy swoje, rozpoznawalne w świecie pasy. W boksie też są różne pasy.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
W.Mrozowski
Admin
10 lat temu

Ale naprodukowaliście materiału, ufff… z trudem nadążam.
Ogólnie , sporo cennych info – zwłaszcza odnośnie przyszłości i kolejnych kroków KSW.

F. Georgiew
10 lat temu

KSW nieco zbastowało z odważnymi planami, ale wciąż epicko 😉 Tyle gadałeś z Martinem, że poszedłem poszukać kogoś innego i zapomniałem zadać swoje pytania.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x