MMAnews: Garść faktów od Martina Lewandowskiego po KSW 15

20 Marzec 2011
4
MMAnews: Garść faktów od Martina Lewandowskiego po KSW 15


W środku: Martin Lewandowski

Piętnasta edycja Konfrontacji Sztuk Walki pozostawiła spory niedosyt wśród fanów MMA. Gala zorganizowana z wielką pompą, ale przegrana kilku kluczowych „naszych” zawodników na pewno nie nastrajają pozytywnie. Zaraz po gali, mieliśmy okazję złapać Martina Lewandowskiego, który przedstawił krótki bilans warszawskiej gali.

Czy macie już jakieś dane odnośnie oglądalności KSW 15?
Nie, być może wstępne dane będą jutro, ale takie już najbardziej precyzyjne pojawią się w poniedziałek, tak jak zawsze.

Pytanie takie dosyć ogólnikowe, patrząc na rosnącą liczbę przewijających się nazwisk. Ilu KSW ma zakontraktowanych zawodników?
Musiałbym przeliczyć na spokojnie, dlatego że mamy sześciu zawodników KSW Team na stałym kontrakcie i kilku na luźniejszych warunkach. „Luźniejsze” w tym wypadku oznacza to, że jest zagwarantowana jakaś stała liczba walk, natomiast nie ma tych wszystkich benefitów, które oferujemy zawodnikom KSW Team. Do takich zawodników należą m. in. Materla, Bedorf.

Jakbyś skomentował występ Polaków na dzisiejszym evencie? Bilans mówi sporo za siebie.
Przykro mi jest z dwóch powodów, takich ewidentnych. Antek przegrał walkę i nie ma co tutaj dużo mówić. Z Górskim… nie wiem. Nie wiem, muszę to zobaczyć raz jeszcze. Natomiast na pewno nie będę miał pretensji jeżeli rzeczywiście okaże się, że Tomas Bronder za wcześnie przerwał tą walkę. Jest to czynnik ludzki i miał prawo zobaczyć, że po prostu Góral odpływa. Przykro mi, bo Maciej tak jakby drugi raz będzie przez nas skrzywdzony, jeżeli okaże się, że racji nie miał oczywiście Tomek. Następnie Janek, który w ogóle nie był sobą. Wg mnie myślał chyba za dużo, być może pojawiła się presja bo to pierwszy tak prestiżowy dla niego pojedynek i jego psychika tu wymiękła.

Czy pomysł, który teraz tak bardzo był widoczny, zestawiania Polaków z obcokrajowcami to będzie tendencja, którą KSW będzie utrzymywać?
Tak, ale oczywiście zestawiamy też Polaków z Polakami. Jak widzieliście, miał być Kułak z Materlą. Gdzieś tam, ten pomysł zestawiania zawodników będzie kontynuowany, bo akurat kategoria średnia, jest u nas najmocniej obstawiona. Czyli na przykład Mamed z Antkiem i nie mam na myśli tutaj kolejnego pojedynku, tylko mówię to o wszystkich zawodnikach, plus Kułak którego zobaczymy jak się po kontuzji podniesie. Teraz również Zikic w tym gronie do 84 kg zawodników, których teraz jest najwięcej i będziemy robili krzyżówki, naszym zdaniem najlepsze. No i wiadomo, czyli wygrany będzie walczył z wygranym i tym samym przegrany zmierzy się z przegranym.

Większość widzów KSW to w sporej części Warszawiacy i ogólnie – Polacy. Czy bardziej nie jednoczy zgromadzonych widzów fakt, kiedy Polak zostaje zestawiony z obcokrajowcem? To rodzi właśnie takie typowe sytuacje „Polak kontra ktoś obcy” i to być może kręci fanów najbardziej.
Niby tak, ale animozje między tymi wszystkimi klubami z Polski są tak duże, że Polak z Polakiem da równie wielkie emocje. My po prostu odpowiadamy na takie a nie inne zapotrzebowanie rynku i środowiska, żeby jednak skonfrontować naszych zawodników, bo cały czas była opinia, że my ich chronimy przed samym sobą. No więc ta taka „weight history”, czyli tak zwana historia wagowa o pas międzynarodowego mistrza wagi średniej rozpoczęła się.

Ostatnie pytanie a propos Jurasa. Czy to było zaplanowane?
Nie, to był dla mnie mega szok, bo schodząc z ringu mówiłem 'Nie miałem tego w scenariuszu. Nie przyjmuję.' Więc tak po prostu skomentowałem jego decyzję, ale co dalej to nie wiem. Nie wiem czy uda nam się namówić go na zmianę. On zadecydował w ten sposób, wiadomo że wszystko odbyło się pod wpływem emocji. Ja również pod wpływem emocji, podczas walki robiłem różne głupoty, więc być może w poniedziałek Juras już na trzeźwo stwierdzi, że być może była to zbyt pochopna decyzja. Widać było jednak, że on to dobrze przemyślał z tą dziesiątą porażką.

(Z Martinem Lewandowskim rozmawiał Franciszek Georgiew.)

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pablobjj
10 lat temu

Od dziecka, wyjęty spod prawa 😀

Kamillo
Kamillo
10 lat temu

Bez żenady z tym Popkiem. Niech się trzyma z dala od polskiego MMA, dość wiochy zrobił na wyspach.

Maciek
Maciek
10 lat temu

Paweł, to ty nie wiesz, ze Popek jest wyjety z pod prawa w Polsce ? 😀

pablobjj
10 lat temu

Mogliście się spytać o Aslana, o Różala o Popka, bo jak Doktor walczy to Popek też mógłby 😀

Mówił coś wam Martin o Aslanie? Dowiedzieliście się już coś o jakimś następnym rywalu? Może Frank Trigg?

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x