Olsztyn Boxing Night dla Olsztyna!

autor:
12 marzec 2011
5
Olsztyn Boxing Night dla Olsztyna!

obn

I dla Artura Kadłubka.

Na zakończonej przed chwilą drugiej odsłonie Olsztyn Boxing Night odbyły się dwa pojedynki w formule MMA, w których walczyli reprezentanci miejscowego Arrachionu: Adrian Zieliński w wadze do 72 kilogramów oraz Karol Celiński w limicie 98 kilogramów. Ich przeciwnikami byli odpowiednio: Artur Śmigasiewicz (Boran Barlinek) i Michał Gutowski (Berserkers Team Szczecin). Poza tym na ringu w olsztyńskiej hali Urania mieliśmy okazję oglądać walkę Artura Kadłubka, który tym razem sprawdził swoje siły w formule bokserskiej.

I poradził sobie bardzo dobrze, wypunktowując po czterech rundach Belga Olivera Jamesa. Następnie odbyła się reszta zawodowych walk, w tym pojedynek Mateusza Masternaka, który obronił pas Inter-Continental IBO. ,,Master” pozbawił przeciwnika złudzeń, konsekwentnie go rozbijając, aż do rozcięcia łuku brwiowego, które to zmusiło lekarza do przerwania pojedynku.
Olsztyńska publiczność czekała z niecierpliwością na pojedynki lokalnych fajterów. Pierwszy do walki wyszedł Adrian Zieliński (rekord MMA 2-0), a stanął naprzeciw Artura Śmigasiewicza (rekord MMA 1-1). Zawodnicy zaczęli od wymiany kopnięć. Adrian wykorzystał chwilowe skrócenie dystansu i sprowadził rywala do parteru. Po kilkudziesięciu sekundach niezbyt aktywnej walki sędzia podniósł zawodników do stójki, skąd Zieliński ponownie obalił. Śmigasiewiczowi udało się jeszcze przerolować zawodnika Arrachionu. Jednak Adrian szybko skręcił się do balachy i poddał nią przeciwnika, dopisując do zawodowego rekordu trzecią wygraną przez submission. Co ciekawe, Zieliński przez wiele lat startował w formule muay thai, a MMA, w tym techniki parterowe, trenuje stosunkowo krótko. Tym większe słowa uznania i brawa należą się Olsztyniakowi.
Druga walka w formule mieszanej zapowiadała się bardzo ciekawie, ponieważ w limicie do 98 kilogramów zmierzyli się Karol Celiński (5-3) z Michałem Gutowskim (2-0). Walka nie potrwała długo, Karol wyczuł dystans i lewym sierpowym powalił Szczecinianina na deski. Michał próbował ratować sytuację i rozpaczliwie wejść w nogi, ale Karol wybronił próbę sprowadzenia i po kolejnym ataku Celińskiego sędzia musiał ratować Gutowskiego przed ciężkim nokautem. Popularny ,,Cebula” wygrał już czwartą walkę z rzędu!

Już niedługo na mmanews.pl znajdziecie filmy z wyżej opisanych walk. Zostańcie z nami!

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pablobjj
11 lat temu

Przemek miło znowu zobaczyć Ciebie na stronce, tak samo jak czujnego Venoma 🙂

Venom
Venom
11 lat temu
Leglocker
Leglocker
11 lat temu

W jakiej wadze walczył Kadłubek? W mma walczy w -84, a o ile pamiętam to w boksie po -79 jest -91.

5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x