Bagi po MP ADCC i PP w grapplingu

autor:
20 kwiecień 2011
1
Bagi po MP ADCC i PP w grapplingu

(foto: Tomasz Martin/ choke.pl)

Trener Berserkers Team Szczecin, Piotr 'Bagi’ Bagiński oprócz startów we wszelkich turniejach grapplingowych organizuje jeszcze zawody, jak Mistrzostwa Polski ADCC czy Puchar Polski w grapplingu. Szkoleniowiec kadry narodowej w grapplingu odpowiedział nam na kilka pytań o obu turniejach.


Oczywiście na sam początek należałoby zapytać, czy organizacyjnie było dobrze?
Ciężko mi oceniać imprezy organizowane przez mój klub. Ale myślę że było ok. Oczywiście zawsze można coś poprawić i następnym razem postaramy się wyeliminować wszelkie błędy. Pod względem ilości zawodników były to rekordowe imprezy: na ADCC ok. 500, natomiast PP ok. 130. MP ADCC rozpoczęły się z opóźnieniem, ale szybko zostało to nadrobione i raczej trzymaliśmy się harmonogramu. W wypadku grapplingu mieliśmy dosyć duży poślizg. W głównej mierze wynikało to z zamieszania związanego ze zgłoszeniami, gdyż panel zgłoszeniowy nas zawiódł-2 dni przed imprezą, no i oczywiście olbrzymie zmęczenie po MP.
ADCC rozgrywało się na 5 matach, natomiast Puchar na 3.

Po raz kolejny godził Pan rolę zawodnika, trenera i organizatora. Znowu było ciężko?
Pogodzić te rolę jest bardzo ciężko, każdego roku obiecuję sobie, że nie będę startował, a skoncentruje się na przypilnowaniu wszystkiego. Największym problemem jest brak możliwości koncentracji przed startem. Cały czas jest 100 000 spraw do załatwienia.

Jako szkoleniowiec kadry grapplingu niejako musiał Pan obserwować
poczynania innych zawodników. Na kogo zwrócił Pan największą uwagę? Kto był najlepszym zawodnikiem imprez? Czy pojawił się jakiś nowy talent?

Oczywiście starałem się obserwować zmagania zawodników i zawodniczek. Wielu znam z zawodów BJJ i SF, cały czas starliśmy się (Komisja Grapplingu) namówić ich do startów w grapplingu. Cieszę się, że startowali Jędrzej Loska, Łukasz Bagiński, Daniel Wrześniewski, Adam Nowak i paru innych. Ciężko wyróżnić jednego, natomiast wszyscy, którzy startowali w tym dwudniowym maratonie zasługują na wyróżnienie.

Jako trener Materli, Bedorfa i innych Bersekersów może Pan nam zdradzić, czy Karol lub Michał wystąpią na KSW 16? Czy Irokez nadal jest związany kontraktem z ZUFFA?
Przykro mi jeśli chodzi o KSW to trzeba czekać na oficjalną kartę walk którą ogłosi KSW (uśmiech). Co do Irokeza to na dzień dzisiejszy ma aktualny kontrakt z Zuffa.

Co z walką Dawida Żywicy w Holandii? Temat był, potem ucichł. Czy coś z tego wyjdzie?
Temat Dawida ucichł, zresztą jak wiele tematów, ale chłopak jest, trenuje i jeszcze wiele razy dostarczy nam niesamowitych emocji.

Chciałby Pan coś dodać na koniec?
Korzystając z możliwości chciałem podziękować po pierwsze wszystkim zawodniczkom i zawodnikom oraz ich trenerom za udział w tych imprezach, oraz zaprosić na następne. Chciałem także podziękować ludziom, którzy zarwali nawet kilka dni aby to wyszło i spędzili wiele godzin na macie.
Chciałbym podziękować również sponsorom bez których impreza z takimi nagrodami by nie doszła do skutku (wszyscy na www.adcc2011.berserkersteam.pl).

Podziel się ze znajomymi

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najnowszy
najstarszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x