Oglądalność Bellatora 42 + porównanie

27 Kwiecień 2011
0
Oglądalność Bellatora 42 + porównanie

Czasem warto docenić rodzimy produkt. To naprawdę pozytywne, że możemy pozwolić sobie na nazywanie „słabym wynikiem” półtora miliona widzów przy okazji KSW 15. Bellator 42, który zobaczyć mogliśmy na kanale MTV2 nawet nie zbliżył się do tego wyniku, choć zrobił krok do przodu względem poprzedniej gali, która okazała się być marketingową klapą. Dokładne wyniki ostatnich gal BFC w środku posta.

Kolejne edycje Bellatora mają spore wahania ilości widzów. Bellatora 40 obejrzało 218,000 osób; 41 – 132,000; ostatnią edycję zaś 199,000. Włodarze federacji i jej czołowi zawodnicy póki co nie są w stanie utrzymać przy sobie stałej liczby oglądających. Najwyższy wynik osiągnął Bellator przy okazji 36 edycji, która osiągnęła 230,000 widzów. Nie są to oszałamiające liczby, ale dają MTV2 znaczący udział w rynku w godzinach transmisji i godziwy przychód z reklam.

Transmitowane na antenie Polsatu KSW przyciąga przed ekrany kilkakrotnie większą publiczność (kilkunastokrotnie przy okazji walk Mariusza Pudzianowskiego), osiągając takie rezultaty jak 1,5 mln przy okazji KSW 15, czy 6 mln przy okazji walki wieczoru KSW 12.

Dla porównania, większość gal UFC przyciąga od 2006 roku około 600 tys. widzów, którzy płacą za PPV, zarabiając dzięki temu średnio 26 mln dolarów na każdej gali (wyniki pochodzą z okresu UFC 50 – UFC 120, także mogą się zmieniać w zależności od porównywanego okresu).

Jak widać na przykładzie tych kilku statystyk-ciekawostek, nasz lokalny produkt wypada bardzo, ale to bardzo porządnie. Co prawda Spike TV to nie jest dostępny w każdym domu w kraju Polsat, ale Fight for the Troops 2 osiągnęło w szczytowym momencie 2,5 mln widzów, a więc nic, co mogłoby w nadwiślańskim kraju zrobić szczególne wrażenie.

Podziel się ze znajomymi
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Waszym zdaniem

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x