„Oh no, he didn’t” czyli Art Jimmerson rozpoczął kampanię o rewanż z Roycem Gracie

16 Kwiecień 2011
„Oh no, he didn’t” czyli Art Jimmerson rozpoczął kampanię o rewanż z Roycem Gracie


„Następnym razem założę rękawicę na drugą rękę a wtedy zobaczymy!”

Odkąd potencjalny powrót Roycea Gracie do oktagonu wydaje się coraz bardziej pewny (UFC w Rio), tym samym odzywają się demony przeszłości. Okazuje się, że Art Jommerson – przeciwnik Roycea z UFC 1 – zauważył tu swoją szansę na dorobienie do „fajterskiej” emerytury i szybko rozpoczął kampanię na rzecz rewanżu z Brazylijczykiem.

Przypominamy, Jimmerson walczył z Roycem na pierwszej gali UFC, reprezentując bokserską szkołę jazdy. Ponieważ MMA było wówczas dzikim tworem i przede wszystkim, konfrontacją różnych stylów walki, Art wybrał nietypowy styl, ubierając tylko jedną rękawicę bokserską. Jak nietrudno się domyślić, bardzo szybko skapitulował przed mocą brazylijskiego jiu-jitsu.

Komentarze

 • F. Georgiew

  Nie jestem pewien, czy chciałbym obejrzeć taki rewanż. Jedno jest pewne – Art Jimmerson ma sporo do udowodnienia i nie zdziwiłbym się, gdyby okazało się, że cały ten czas od UFC rekreacyjnie trenował pod kątem MMA 😉

 • Chytry Danielix

  niech on lepiej sie nie kompromituje juz

 • a.

  Ja ma też takie wrażenie. Taki przekaz ma to zdjęcie. Jednak trening rekreacyjny, to chyba jednak raczej za mało na Royca, nie?

 • griffon

  Royce powinien dostać rywala …że tak powiem ze swojej Ery. Rewanż z Artem byłby całkiem ciekawy ze względów marketingowych jednak podejrzewam że jak 90% jest tak zadufany iż nie pracował nad żadnym elementem MMA i wynik powinien być dokładnie taki sam. Royce przed odklepanie dosiadu v2 :D:D:D:D:D

 • griffon

  90% bokserów….. miało być

 • Pancrase

  Ciekawe czy Royce walczy tak jak wtedy czy idzie z duchem czasu i jest nowoczesnym zawodnikiem MMA?

 • griffon

  Baaaaaaaaaaardzo watpliwe by cokolwiek zmienił. Jedynymi z Graciech, którzy są w miare wszechstronni to Renzo i Roger…kiedyś to papa Rickson…..

  a teraz Boruta mnie pewnie poprawi…:)

 • może Jemmersonowi nie starcza na leki na artretyzm i demencję. Potrzebuje tego zastrzyku gotówki. Ani Royce’a, ani Jemmersona w tym wieku nie mam ochoty oglądać. Totalne retro.

 • F. Georgiew

  Myślę, że trenując dziś nie da się już robić takiego oldschoolu. Wszystko idzie do przodu i nawet jak chcesz uparcie ćwiczyć „retro”, to mimochodem cały czas stykasz się z tym co nowe i popularne.

  Jimmerson na pewno będzie miał serce do przygotowań. Pytanie tylko, czy Royce faktycznie zawalczy, czy to taka zmowa, by o UFC Rio zrobiło się głośno. Mimo wszystko myślę, że to drugie, bo Dana nie będzie chciał niszczyć legendy, na której stoi UFC. Bądź co bądź, Royce nie pasuje do nowiutkiego, ślicznego octagonu i przekrojowych zawodników. Walka obok Andersona Silvy, Shoguna czy innego brazylijskiego super-fightera może obnażyć jego braki. Do tego raczej nie pojawi się w main evencie, co byłoby dodatkowym ciosem.

 • D

  Renzo przekrojowy? 🙂 Ciekawe… 😛 IMO najbardziej przekrojowy z całej familii był ŚP Ryan.