Serbia zakazuje „wolnej walki”!

10 Kwiecień 2011
Serbia zakazuje „wolnej walki”!

Wydawałoby się, że w czasach, w których MMA jest legalizowane w kolejnych stanach i przebija się do społecznej świadomości, rozwój tego sportu będzie niepowstrzymany. Jak się jednak okazuje, nie jest to takie łatwe jakby się wydawało. Serbia, jako pierwszy kraj na świecie postanowił zrobić krok do tyłu i zdelegalizować MMA.

Nowe przepisy ustanawiają zakaz organizacji wydarzeń „slobodnej borby”, czyli wolnej walki. Niedozwolony jest także udział w takich imprezach.

Zbliżająca się gala „World Freefight Challenge 13: Heavy Hitters” raczej nie powinna się czuć zagrożona, bo choć odbędzie się sześć dni po wejściu ustawy w życie (17 kwietnia), to nieścisłości w tym dokumencie prawnym pozwolą z pewnością odwoływać się od tej decyzji, a jego niedorzeczność zweryfikuje czas.

Wydarzenia są związane ze słabą sytuacją gospodarczą kraju, a także potrzebą wykazywania się działaniem przez rząd, by przeciwstawić się prawicowej opozycji, która żąda przyspieszonych wyborów. Politycy usprawiedliwiają decyzję oskrażeniami o brutalność i „nieczystość” sportu (sterydy). Szkoda tylko, że zamiast radzić sobie z gospodarką i potrzebami społeczeństwa, rząd zajmuje się uziemianiem rozwijającego się sportu.

Komentarze

 • dino

  Więc ktoś jednak ma głupszy rząd niż my.

 • Pancrase

  typowe lamerstwo, w kraju się nie powodzi, róbmy smoleńsk, czepiajmy się mma, byle tylko nie podejmować ważnych decyzji

 • Halucynogen

  To wszystko wina Tuska i Komorowskiego ..

 • F. Georgiew

  Na szczęście gala odbyła się. Ciekawe jak to potoczy się dalej, bo chyba jasne jest, że ten przepis jest idiotyczny.