Turniej Dream ogłoszony

autor:
20 Kwiecień 2011
Turniej Dream ogłoszony

Mamy już kompletną rozpiskę rozpoczynającego się 29. maja turnieju Dream w wadze koguciej. Zwycięzca turnieju weźmie udział w światowej jego odsłonie, w której prawdopodobnie wystąpią: Bibiano Fernandes i Joe Warren.

Masakazu Imanari vs. Keisuke Fujiwara
Darren Uyenoyama vs. Atsushi Yamamoto
Kenji Osawa vs. Takafumi Otsuka
Yoshiro Maeda vs. Hideo Tokoro

Spodziewani uczestnicy:
Shinya Aoki
Mitsuhiro Ishida
Joachim Hansen
Caol Uno
Wicky Nishiura
Katsunori Kikuno

Tagi

Komentarze

 • D

  jaram się, wreszcie coś konkretnego 🙂

 • No i przyszedłeś napisałeś 🙂

  Na kogo stawiasz? Bo wg mnie największym faworytem jest Darren, ale wysoko stawiam też szansę Tokoro lub Maedy. ’10th dan leg lock’ nie wiem sam, mam nadzieję, że da radę, ale samo 50/50 może mu nie dać wygrać, zwłaszcza, że Fujiwara ma mocną stóję

 • D

  Zdecydowanie Imanari nie będzie pchał się do uderzania 🙂 Z resztą on wywołuje największą psychozę, nikt nie chciał z nim walczyć w ćwierćfinałach 😉 Fujiwara ma też dobry parter ale nie tak dobry jak jego przeciwnik. Oczywiście za AJ trzymam najbardziej gdyż jest to jeden z moich ulubionych zawodników.

  Maeda jest bardzo nieprzewidywalny. Popatrz sobie na jego walki w 2 ostatnich latach.

  Uyenoyama od czasu ostatnich startów w Dream poprawił swoje umiejętności ale nie wiem czy będzie faworytem nawet w swojej połówce. Mimo wszystko Katsumurę (którego ma na rozkładzie) stawiam niżej niż Tokoro i dysponowanego (podkreślam to co pisałem wcześniej :)) Maedę. I właśnie zwycięzcę tej pary stawiam jako faworyta.

  Może ewentualnie Osawa sprawi niespodziankę jak nie będzie dawał sprowadzić się na glebę. Poza tym trzeba zwrócić uwagę że powróci na ring po 4 latach występów w klatce.

  Ale tak naprawdę nie ma reguły bo poziom fighterów jest niezwykle wyrównany i uważam że mogą zdarzyć się niespodzianki.

 • Fujiwara mnie nie przekonuje bardzo, bo jako shootboxer ma mocną stójkę, podstawy judo obeznane, ale tylko podstawy i jak pokazała walka w Dream, te podstawy to są mało skuteczne w walce. Wątpię, żeby Masakazu mu nie wyciągnął skrętówki

  Wiem o Maedzie 😀 unorthodox na pewno jest 🙂

  Darren mi najbardziej pasuje, bo zna BJJ na tyle dobrze, żeby Masakazu wykluczyć i dlatego upatruje w nim czarnego konia.

 • D

  Inna sprawa czy w ogóle dojdzie do walki Darrena z Imanarim 😉 Jeżeli tak to dopiero w finale bo w tym GP jest ustalona drabinka.

  Fujiwara swoje dwie ostatnie walki skończył trójkątem więc nie jest zielony na glebie bo walcząc w ZST nie można mieć kiepskiego parteru :P. Ale tak jak pisałem to jednak będzie za mało, zwłaszcza że obron przed sprowadzeniami nie ma rewelacyjnych.

 • A Masakazu wcale nie ma też dobrych obron, ale 50/50 bajeczną 🙂 chyba najlepszą w MMA, no może po Palharesie

 • D

  Prędzej Imanari zrobi coś z pleców niż Fujiwara mimo tych ostatnich trójkątów 🙂 A jak już dojdzie do 50/50 to będzie IMO po zabawie 🙂