Artur Sowiński vs. Cengiz Dana na KSW 16

04 Maj 2011
Artur Sowiński vs. Cengiz Dana na KSW 16

KSW 16 już za niecałe trzy tygodnie, a od dziś możemy cieszyć się pełnym fightcardem gali. Jako ostatniego ogłoszono przeciwnika dla Artura „Kornika” Sowińskiego, jednego z czołowych polskich lekkich. Będzie nim Cenzig Dana, który pojawiał się już w Polsce kilkakrotnie, a przeczytać o nim możecie w środku posta.

Oto, jak opisuje zawodnika konfrontacja.com:
„Podczas zbliżającej się wielkimi krokami gali KSW16 będziemy świadkami siedmiu ekscytujacych pojedynków. W jednym z nich zobaczymy starcie czołowego fightera wagi lekkiej w naszym kraju, Artura Sowińskiego z weteranem niemieckiej sceny MMA, Cenzig Dana.

Dla popularnego ?Kornika? będzie to już trzeci występ na gali ?Konfrontacji Sztuk Walki?. Po raz pierwszy wystąpił na czternastej edycji zawodów, w turnieju wagi lekkiej, lecz ze względu na porażkę nie będzie tego staru mile wspominać. Kolejny pojedynek stoczył na początku tego roku w Ełku, na gali KSW Extra 2 ? President Cup, gdzie w efektownym stylu pokonał Szkota Paula Reeda.

Rywal Polaka na galach KSW był już kilkukrotnie, ale w roli kornera. Sekundował Martinowi Zawadzie i ostatnio Ruben?owi Crawford?owi. Tym razem będziemy mogli zobaczyć go w ringu.
Mierzący sto osiemdziesiąt centymetrów i ważący siedemdziesiąt kilogramów Dana to zawodnik Combat Club Cologne. Niemiec, znany pod pseudonimem ?Mosquito? w swojej karierze stoczył dwadzieścia osiem zawodowych pojedynków. Walczył ze zmiennym szczęściem, a najlepszym tego dowodem jest jego rekord ? trzynaście zwycięstw i piętnaście porażek. Mimo niekorzystnego bilansu każdy jego pojedynek dostarcza fanom mnóstwo wrażeń. Bije się widowiskowo, nie unika wymian i preferuje walkę w stójce. Próbkę jego umiejętności można zobaczyć tutaj.

Pojedynek tych dwóch wojowników zapowiada się na prawdę bardzo dobrze. Młody, ambitny Polak kontra agresywnie walczący weteran MMA z Niemiec. Kto z nich wyjdzie zwycięsko? O tym dowiemy się już 21 maja, na gali KSW16.”

Komentarze

  • dino

    To gdzie można zobaczyć tą obiecaną próbkę umiejętności Moskito?? 🙂